• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RİDA Dadapta yetimlerle
18 Temmuz 2012 Çarşamba 14:12

RİDA Dadap'ta yetimlerle

RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği tarafından Kenyaın Dadap kampında yaptırılan 4 yeni medrese ve 1 mescit hizmete girdi.
RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği tarafından Kenya’ın Dadap kampında yaptırılan 4 yeni medrese ve 1 mescit hizmete girdi. Böylelikle RİDA’nın Kamptaki medrese sayısı 6, mescit sayısı 2’ye yükseldi.
 
RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği’nin yurtiçinde Konya merkez, yurt dışında ise Sudan, Somali ve Kenya’daki yetimlere yönelik çalışmaları aralıksız sürüyor. Geçtiğimiz yıl Kenya’nın Dadap kampında hayırsever vatandaşların desteği ile 2 medrese, 1 adet aşevi ve 1 adet mescit yaptıran RİDA, Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala 4 adet medrese ve 1 adet mescit’i daha hizmete açtı. Konuyla ilgi değerlendirmelerde bulunan RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, “Tüm İslam aleminde olduğu gibi bizde Mübarek üç aylar ve yaklaşan Ramazan’ın mutluluğunu yaşarken Kenya’dan gelen haber, bizleri ve RİDA gönüllülerinin sevincini bir kat daha artırdı. Çünkü kısa bir süre önce temelini attığımız ve hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile yaptırılan 4’erli sınıflardan oluşan toplam 4 yeni medrese ve 1 mescit’imiz daha hizmete girdi. Yeni medreselerin de hizmete girmesiyle kamptaki 520 olan yetim öğrenci sayımız, bin 300 daha artarak 1820’ye yükseldi. Bu çocuklarımızın yemek, eğitim ve diğer ihtiyaçlarının temini noktasında tüm Müslüman kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.
Günlük 5 bin kişiye iftar

Dernek olarak sadece yetimlerin karınlarını doyurmadıklarının altını özellikle çizen Mehmet Şahin, açıklaması şöyle sürdürdü; “Özellikle yurtdışı hizmetlerimizde aşevlerimizde pişen yemeklerle yetimler ve ailelerinin yiyecek ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Sonra bu yetimlerimizi eğitiyoruz. Eğitirken onların diğer ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Dadap kampında yeni hizmete giren medreselerimizle birlikte yetim sayımız 1820’ye yükseldi. Yetim öğrencilerimiz ve ailelerinin yemek ihtiyacını, kamp içindeki aşevimizde pişen yemeklerle karşılıyoruz.” Açıklamasında yaklaşan Ramazan’a dikkat çeken Şahin; “RİDA yönetimi olarak aldığımız karar doğrultusunda Dadap Kampındaki yetim ve aileleri ile birlikte günlük yaklaşık 5 bin kişiye iftar yemeği vereceğiz. Biz bu çalışmaları geçmişte olduğu gibi bugünde hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile sürdürüyoruz.” Dadap Kampında yaşayan bir Müslüman’ın bir iftarlık yemek maliyetinin 3 TL olduğunu kaydeden Şahin, “iftar faaliyetimize destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız, www.ridadar.org web sitemizden online bağışta bulunabilirler” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA