• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ribat Komor Adalarında temsilcilik kurdu
04 Aralık 2015 Cuma 10:37

Ribat Komor Adalarında temsilcilik kurdu

TİKA'nın eğitim projeleri çerçevesinde Komor Adalarından Konya'ya getirdiği 10 kişilik heyete Ribat dernek ve vakıf çalışmaları ile ilgili 1 hafta eğitim verdi.

Afrika'da Mozambik ve Madagaskar'la komşuluğu olan, Hint Okyanusundaki ada ülkesi Komor Adalarında Ribat Eğitim Vakfı faaliyet yürütecek.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)'nın eğitim projesi çerçevesinde Konya'ya gelen heyetle Ribat'ta işbirliği protokolü imzaladı.  

Ribat Eğitim Vakfı'nın yurt dışı yardım faaliyetlerini yürüttüğü Ribat İnsani Yardım Derneği'nce yürütülen eğitim programında Komor Adalarında faaliyet yürüten Ay Derneği yetkililerine 1 hafta boyunca dernek ve vakıf çalışmaları üzerine de eğitim verildi.

Eğitim programları süresince görüşmeler sürdürülürken, Ribat Eğitim Vakfının Komor Adalarında Ay Derneği ile faaliyetlerini yürütmesi kararlaştırıldı.

Ribat İnsani Yardım Derneğinin öncülüğünde yapılacak olan faaliyetler, insani yardım ve eğitim alanlarını kapsıyor.

Bu çerçevede Komor Adalarından gelen 10 kişilik heyetin başkanı Komor Adalarındaki Ay Derneğinin yöneticisi Buhari Muradabi ile bir protokol imzalandı.

İmza programı sonrası Konya Valiliğine geçildi ve Konya Valisi Sayın Muammer Erol'un ev sahipliğinde Komor Adalarından gelen 10 kişilik heyete sertifika takdim edildi.

Sertifikaları Konya Valisi Muammer Erol verdi.   

Vali Muammer Erol burada yaptığı konuşmada, "Kardeşlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz", dedi.

Moro Adalarından gelen misafirler adına konuşan,  Muhammed Muhammed Mze ise Türkiye'nin Komor Adalarına ciddi yardımlar yaptığını belirterek, "ülkemizdeki ilk stadyumu da Türkiye yaptı. Türkiye bizim için Süreyya Yıldızı gibidir. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz.

Burada Ribat Eğitim Vakfına ve Ribat İnsani Yardım Derneğine de teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bizi misafir eden Konyalılar bize gerçekten güzel ev sahipliği yaptılar, hepsine teşekkür ediyoruz." dedi.

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük de yaptığı açıklama da, "Ümmetin her ferdi için elimizden bir şey gelirse onu mutlaka yapmamız gerekiyor diye düşünüyoruz. Ribat İnsani Yardım Derneğimiz ile Komor Adasındaki kardeşlerimizle de işbirliği içinde Komor'da neler yapılabileceğine bakacağız ve önümüzdeki süreçte, ciddi çalışmalar yapmayı planlıyoruz" dedi.

Halen Fransa'ya sömürge vergisi ödeyen Komor Adalarının milli geliri 100 dolardan daha düşük ve dünyanın en fakir ülkelerinden kabul ediliyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Progesteron Hormonu Nedir? Ne İşe Yarar?
  • Başkan Altay açıkladı! Konya'nın en büyük önceliği
  • Başkan Kavuş: Bu çalışmaları bir ekip ruhuyla başardık
  • Bakan Nebati ÖTV muafiyetinin detaylarını paylaştı
  • Konya'nın ilçesi 2024'te doğal gaza kavuşacak
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA