• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RİBAT Gazzede 10 bin yetim giydiriyor
26 Ocak 2016 Salı 12:27

RİBAT Gazze'de 10 bin yetim giydiriyor

Ribat sert geçen kış mevsiminde Gazze'ye de ulaşıyor ve binlerce yetime kışlık elbise dağıtıyor. Bu sene 10 bin yetimi giydirmek istediklerini ifade eden Seyit Duman, "Kış ayı çetin geçmektedir. Başta Gazze olmak üzere mazlum coğrafyalarda kardeşlerimize ulaşabilmek için mücadelemizi yürütüyoruz." dedi.

"Nerede bir mazlum varsa biz orada olmalıyız", prensibi ile yardım çalışmalarını organize eden Ribat Eğitim Vakfı yurt dışı insani yardım çalışmalarını yürüten Ribat İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Gazze'de 10 bin yetime kışlık elbise dağıtıyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ribat İnsani Yardım Derneği Başkanı Seyit Duman, Kış aylarının Mazlum Coğrafyalar için daha acımasız bir hal aldığını ifade ederek, "bugün birçok insanın eskidiğini varsayarak, giymekte imtina ettiği kışlık elbiseler Gazze'de, Suriye'de, Irak'ın birçok bölgesinde hayat kurtarıyor" dedi.
Seyit Duman, "Filistin, Mescidi Aksa, Gazze çağımızda Müslümanların hüzün, acı coğrafyasına dönüşmüştür. Özellikle Gazze hala abluka altındadır ve hala acımasız bir şekilde Yahudilerin uyguladığı ambargo ile adeta can çekişmektedir.
Ribat olarak Gazze'ye her zaman elimizi uzatmaya çalıştık. Yaklaşık 4 ay önce Gazze'de Sultan Abdulhamithan su arıtma tesisini kurduk. Kış aylarının bastırması ile de Gazzeli yetimlere kışlık elbise ulaştırıyoruz.
Tabi ne yazık ki günümüzde çok acı bir şekilde Mazlum Coğrafyalar her geçen gün artmaktadır. Bunun için Suriye'ye, Türkmen kardeşlerimize, Moro Müslümanlarına, Balkanlara, Afrika ülkelerine düzenli olarak yardımlar ulaştırmaya çalışıyoruz.
Bu çerçevede yardımsever kardeşlerimizin yardımlarının yerlerine hakkıyla ulaştığını ifade ederken, "veren el" olma erdemini üzerlerinde taşıdıkları için de hepsine teşekkür ediyoruz, hepsinden Rabbimizin razı olmasını diliyoruz." şeklinde konuştu.

Gazze'de üç ayrı bölgeye Türkiye'deki bağışçıların yardımlarını ulaştıran Ribat İnsani Yardım toplamda 10 bin yetimi giydirecek.
Hala yardımların kabul edildiğini ifade eden Ribat İnsani Yardım yetkilileri, Gazze'de bir yetimin giysi bedelinin 30 TL olduğunu ifade ederek, www.ribatinsaniyardim.org aracılığıyla online yardım yapılabileceğini ifade ettiler.
Ayrıca yardımlar konusunda, 444 42 18, 0332 350 79 79 numaralı telefonlardan bilgi alınabiliyor.
Ribat İnsani Yardım halen, Gazze'ye, Bayır Bucak Türkmenlerine, Afrika'nın birçok bölgesine, Balkanlardaki Müslümanlara, Moro Müslümanlarına, yardım ulaştırıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA