• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektörler Konyada buluşuyor
04 Mayıs 2011 Çarşamba 11:16

Rektörler Konya'da buluşuyor

Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde bu yıl 8incisi düzenlenecek olan Üniversite Hastaneleri Birliği Toplantısı 6-7 Mayıs 2011 tarihlerinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek

Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan “Üniversite Hastaneleri Birliği Toplantısı” 6-7 Mayıs 2011 tarihlerinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Üniversite Hastaneleri Derneği tarafından düzenlenen organizasyona Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın yanı sıra 20’nin üzerinde üniversite rektörü ile üniversite hastanelerinin dekanları ve başhekimleri de katılacak.  Toplantıda hastanelerin sorunları tartışılıp çözüm önerileri sunulacak.

SAĞLIK’TA İNOVASYON

Toplantının ilk gününde oturum başkanlığını YÖK Üyesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk’ün yapacağı “Sağlıkta Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon” konusu tartışılacak. İkinci gün ise oturum başkanlığını YÖK Üyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sait Bilgiç’in yürüteceği “Üniversite Hastaneleri’nde Ek Ödeme Uygulamaları” konusu ele alınacak. Alanında uzman bilim adamları toplantıda ayrıca, “Üniversite Hastanelerinde Yönetişim”, “Sanat ve Tıp; Leonardo da Vinci”, “Tıp Fakültelerinde Temel Tıp Bilimlerinin Yeri ve Akademik Gelecek Planlaması” konularını tartışacak.
 
Toplantılarda katılımcılar tasavvuf müziği konseri dinleyip sema gösterisi de izleyecek. Program, genel değerlendirme sunuşu ile son bulacak.

REKTÖR OKUDAN, “AMACIMIZ DAHAVERİMLİ VE DİNAMİK HİZMET”

Toplantıların üniversitelerin Sağlık Uygulama Araştırma Merkezleri ve Hastanelerinin sorunlarını değerlendirmek, nedenlerini ortaya koymak ve çözüm yolları üretmek amacıyla düzenlendiğini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, “Bilgi ve deneyimleri ortak platformda paylaşmak, çağdaş sağlık hizmetiyle birlikte eğitim ve araştırma faaliyetlerini etkinleştirilmek ve ortak hareket etmeyi sağlamak, üniversite hastanelerinin daha etkin, verimli ve dinamik hizmet vermesinin önünü açmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Yerel Organizasyon Sekreteryasını        yürüten Prof. Dr. Mustafa Şahin ise, bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen toplantıların daha önceki oturumlarının İstanbul, Hacettepe, Gaziantep, Ege, 19 Mayıs, Eskişehir Anadolu ve Kocaeli Üniversiteleri bünyesinde yapıldığı söyleyerek, “Konuklarımızı şehrimizde ve üniversitemizde en iyi şekilde ağırlamak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Toplantının tıp fakülteleri hastanelerinin sorunlarının çözümüne ışık tutacağına inanıyorum.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA