• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektörden Büyükhelvacıgile ziyaret
28 Ağustos 2012 Salı 13:22

Rektör'den Büyükhelvacıgil'e ziyaret

KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgili ziyaret etti.
KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’i ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Torlak, üniversitede yeni dönemde başlayacak işletme tezli ve işletme tezsiz yüksek lisans programı hakkında bilgi verirken, KSO Başkanı Büyükhelvacıgil yüksek lisans programlarının sanayicilere büyük katkı sağlayacağını söyledi.
KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak,  KTO Karatay Üniversitesi’nde yeni dönemde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başlayacak İşletme Tezli ve İşletme Tezsiz Yüksek Lisans programlarında, iş dünyasının ihtiyaçlarının dikkate alınacağını ve iş dünyası ile ekonomik çevrelerin ihtiyaçlarını giderme amacıyla çözüm odaklı olunacağını söyledi.
Programlarda, sanayici, iş adamı ve yöneticilerin pazarlama, finans, insan kaynakları yönetimi ve organizasyon ile muhasebe ve denetim konularında problem belirleme, çözüm önerilerine odaklanılacağını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak, Yüksek Lisans Programlarına kayıtların 06 Ağustos  – 14 Eylül tarihleri arasında yapılacağı, eğitimin ise 01 Ekim tarihinde başlayacağı bilgisini verdi.
Büyükhelvacıgil: “Üniversitelerin sanayiye desteğini çok önemsiyorum”
Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise, işadamlarının sanayici ve yöneticilerin iş hayatında karşılaştıkları sorunlarda ihtiyaç duyulan desteğin karşılanması amacıyla KTO Karatay Üniversitesi’nin bu tür programlar düzenlemesini, sanayicilere destek olmasını çok önemsediklerini söyledi.
Büyükhelvacıgil, KTO Karatay Üniversitesi’nde başlatılan İşletme Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Konyalı sanayicilere ve işadamlarına büyük katkı sağlayacağını, bu tür programların artmasını üniversitelerden özellikle istediklerini bildirerek, “Konya Sanayi Odası olarak önümüzdeki dönemde bu programlarda eğitim gören arkadaşlarımızın Konya’nın sanayi ve ticaret potansiyeline önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA