• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektör Gökbelden genç mimarlara plaket
01 Haziran 2012 Cuma 18:21

Rektör Gökbel'den genç mimarlara plaket

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, En İyi Kamu Hizmet Binası Yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaket verildi.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ‘En İyi Kamu Hizmet Binası Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere plaket verildi.
Rektör Prof. Dr. Gökbel, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin gerek teori gerekse uygulama alanındaki başarılı çalışmalarını takdirle karışladığını belirterek, “Mimarlık bölümü tarafından uygulama dersi kapsamında düzenlenen aktiviteler ve yarışmalar bölümün kalite standardını her geçen gün yükselttiğini gösteriyor. Bu çalışmada da görüldüğü gibi öğrencilerimiz en iyi kamu hizmet binası kategorisinde oldukça özgün projeler üretmişler. Biz de üniversitemizdeki bu tür özgün çalışmaları teşvik etmek amacıyla kendilerini plaketle ödüllendiriyoruz” dedi.
Rektör Gökbel’in konuşmasının ardından, uygulama dersi kapsamındaki yarışmada dereceye giren 8 öğrenciye plaket takdim edildi. Çalışmalarını Alaeddin Keykubat Yerleşkesi Sergi Salonu’nda protokol üyeleri ve öğretim üyeleri için sergileyen öğrenciler, daha önceki dönemlerde çeşitli alanlarda hizmet binaları için de proje ürettiklerini ve yarışmalara katıldıklarını belirterek, bu tür uygulama derslerinin meslek yaşamlarında kendileri için çok verimli olacağı kaydettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA