• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reklamcılar Derneği orta yolu buldu!
07 Mart 2010 Pazar 15:55

Reklamcılar Derneği orta yolu buldu!

Konya Reklamcılar Derneği geçtiğimiz hafta içinde Konya Büyükşehir Belediyesi ile Yerel Gazeteler arasında yaşanan açıkhava reklamları ile ilgili bir açıklama yayınladı
Konya Reklamcılar Derneği geçtiğimiz hafta içinde Konya Büyükşehir Belediyesi ile Yerel Gazeteler arasında yaşanan açıkhava reklamları gerginliği ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada kesin bir kanaat belirtilmezken, her iki tarafa da "şirin" gelecek açıklamalarda bulunuldu. İşte o açıklama;
Son günlerde medyada şehrimizin açıkhava reklam panoları ile ilgili şikayet, değerlendirme ve açıklamalar yapılmaktadır. Derneğimize de çok sayıda gelen şikayet ve değerlendirmeler çerçevesinde Konya Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Haftalık olağan toplantısında gündemi meşgul eden konu ile ilgili Konya reklamcılarının görüşünü kamuoyuna açıklamıştır. Konya Reklamcılar Derneğinin açıklaması aşağıdaki gibidir.

 Reklam şehrin gelişmişlik göstergelerinden biridir. Bir şehri diğer şehirlere göre gelişmiş olup olmadığını anlamak içi şehrin açıkhava reklam panoları ile diğer reklam mecraları ( Gazete,dergi, TV vs.) önemli bir göstergedir. Konya’mızda da önceki yıllardan değiştirilmesi zaruret haline gelen  eski açıkhava reklam panoları en son ihale ile yenilenmiş ve Konya’mıza yakışır kaliteli, ışıklı reklam panolarının yerleştirilmesi çalışmaları hızla gerçekleştirilmiştir. Şehrimiz büyüyor ve gelişiyor. Bu doğrultuda yeni yollar ve yeni yerleşim alanları yeni reklam araçlarının da gerekliliğine işaret etmektedir. Doğal olarak reklam araçlarının artması ilk izlenim olarak reklam kirliliği gibi bir fikrin doğmasına yol açabilmektedir. Ancak reklam panolarının yerleştirilmesi insan sağlığına tehdit edecek, yaşam alanlarını kısıtlamaya yönelik olmaması gerektiği tartışmaya açık olmayan bir zorunluluktur. Bu son tartışmalar gösteriyor ki Konya reklamcılığını ve Konya’mızın görsel imajını geliştirmeye yönelik yapılan normal çabaların, belki de dikkat edilmeyen yanlış bir pano konumlandırmaları ile sekteye uğrayabileceği tehlikesidir. Bu tartışmalara ve açıklamalara ve tartışmalara konu edilen panoların yerlerinin değiştirilerek amaca hizmet edecek şekilde yeniden konumlandırılması yapılan çalışmaları destekleyici kamuoyu görüşü olacaktır.

Bu tartışmalar Konya reklamcılığının geliştiğinin göstergeleridir. Artık hepimiz daha dikkatli ve hassas olmalıyız. Konya reklamcıları olarak bu konunun sadece reklamcılar için değil tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlar için, tüm vatandaşlarımız için önemli olan bir konu olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda Konya Reklamcılar Derneği bu konunun takipçisi olacak ve taraflara zarar vermeden şehrimizin gelişmişlik göstergesinden hareket ederek değerlendirme ve analizleri siz kamuoyuyla paylaşacaktır.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Öztürk'ten Hisarcıklıoğlu'na anlamlı hediye
  • Genç çift, alacak kavgasında dövüldü
  • Konya’da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu
  • Özaltun: "Çanakkale ruhunu anlattı"
  • Konya'da otomobil tramvay yoluna düştü: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA