• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Öncel aday adayı oldu
15 Mart 2011 Salı 20:47

Recep Öncel aday adayı oldu

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev alan Konyalı işadamı Recep Öncel, Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev alan Konyalı işadamı Recep Öncel, Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.
Öncel, yaptığı açıklamada 1962 yılında Konya'da doğduğunu ve Marmara Üniversitesi'nde ekonomi üzerine yüksek lisans yaptığını belirtti. Askerliğinin ardından Albaraka Türk Özel Finans kurumu ile bilgisayar ve dış ticaret sektöründe çalıştığını ifade eden Öncel, ayrıca inşaat müteahhitliği yaptığını kaydetti. Ticari faaliyetlerinin yanısıra eğitim çalışmalarında da aktif olarak görev aldığını belirten Öncel "Armağan Eğitim Anonim Şirketini kurdum. Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfının kuruluşunda Rahmetli Dr. Baybal ve Nuri Baş ağabeylerle birlikte bulundum. 11 senedir vakfin yönetim kurulu başkanlığını yapıyorum" dedi.
 
Türkiye ekonomisi ile ilgili "Ödemeler Bilançosu, Tarım Teori ve Türkiye Uygulaması" isimli yayınlanmış bir kitabının bulunduğunu belirten Öncel, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Türkiye ekonomisini bilen, ekonomi okumuş, bu konuda kitap ve makaleler yazmış bir insan olarak ve Türkiye'de yıllardır vakıf hizmetlerinde bulunmuş, sivil toplum ve demokratikleşme hususunda özlemleri olan bir insan olarak memnuniyetle ifade ediyorum ki, Türkiye 2002'den sonra Ak Parti iktidarı ile birlikte ekonomisini düzene sokmayı başarmıştır. Yine Ak Parti hükümetlerinin başarısı olarak demokratikleşme, insan hak ve özgürlükleri ve sivil toplum kuruluşlarının sosyal hayata etkinliklerinin artırılması yönünde çok ciddi adımlar atılmıştır.
 
İşte ben iktidara geldiği andan itibaren çalışmalarını beğendiğim, başarılarını takdir ettiğim Adalet ve Kalkınma Partisinden milletvekili aday adayı olarak hizmetlerime devam etmek arzusundayım. İnşallah 12 Haziran 2011 seçimlerinde Ak Parti'nin, Allah'ın izni ve milletimizin teveccühü ile yine büyük bir oy oran ile iktidara gelip, Anayasayı milletimizin arzu ettiği şekilde değiştirip, Türkiye'nin standartlarını ekonomide, demokraside insan haklarında dünya standartlarına taşınmasına katkıda bulunmak için aday oluyorum
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA