• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuktan üreticiye müjde
22 Temmuz 2009 Çarşamba 11:22

Recep Konuk'tan üreticiye müjde

Konya Şeker çiftçiye, 14 milyon TL tutarında 6 milyon litrelik motorin desteği verecek.
Konya Şeker çiftçiye, 14 milyon TL tutarında 6 milyon litrelik motorin desteği verecek. 22 Temmuzdan itibaren dağıtımına başlanacak olan motorin desteğiyle birlikte, son 3 ay içerisinde çiftçiye toplam 130 milyon TL’yi aşan destek verilmiş olacak.
 
Üreticilerin ekonomik zorluklar karşısında ayakta kalabilmesi için 10 yıldır desteklerinin devam ettiğini vurgulayan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Her yatırımımızda olduğu gibi desteklerimizin merkezinde de üretici ve üretim vardır. Yatırımlarımızı yaparken, nasıl ki, üretimin devamlılığını esas alıyorsak, üreticilere olan desteğimizde de onların kimseye muhtaç olmadan hayatiyetlerini sürdürmelerini dikkate alıyoruz. Bu nedenle üreticiye verdiğimiz desteğin karşılığı olarak Konya’da yaşanan üretim artışının somut sonuçlar vermesi ayrı bir sevinç kaynağımızdır” dedi.
 
Üreticilerin üretim faaliyetlerini sürdürecek kadar güçlü bir girdi veya nakde sahip olmaları gerektiğini belirten Konuk, “Ülke tarımının kalkınması ve dünya tarımıyla rekabet edebilmesi için üretimin ve üreticinin güçlü olması gerekiyor. Konya Şeker de, ulusal bir gücün ötesinde küresel bir güç olmanın kendisine yüklediği sorumlulukla bu gücünü üreticilerle paylaşıyor ve onların güçlü olması içinde desteğini sürdürmeye devam ediyor. Üretimin içinden gelen biri olarak üreticilere verilen her türlü desteğin boşa gitmeyeceğini biliyorum. Çünkü, bizim çiftçimiz kendisine sağlanan her desteğin karşılığını ülke ekonomisine katkı olarak geri vermiştir” diye konuştu.
 
Konya Şeker tarafından üreticilere son 3 ay içerisinde 57 milyon liralık gübre, tohum, ilaç, ekim avansı, çapa avansı, şeker, şekerleme ürünlerinin yanında ikisi motorin, ikisi de nakdi avans olmak üzere 73 milyon liralık destek verilmiş oldu.
YORUMLAR
SAĞOL BAŞKANIM
mestan ak
TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM VERMİŞ OLDUĞUN TÜM DESTEKLER İÇİN İÇİMİZE SU SERPTİN
212.174.172.2
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA