• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuktan öğretmenlere anlamlı mesaj!
23 Kasım 2010 Salı 14:06

Recep Konuk'tan öğretmenlere anlamlı mesaj!

Pankobirlik Genel Başkanı, Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama

Pankobirlik Genel Başkanı, Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı  Recep Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum…”diyen bir medeniyetin evlatları olduğumuzu belirterek, “Mesleği ve makamı bugün her ne olursa olsun bizler, öğretmenlerimize karşı hiç ödenmeyen ve ödenmeyecek olan bir borçluluk hali içindeyiz” dedi.

 

Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi;

“Yaptığımız iş, bulunduğumuz makam ve mevki her ne olursa olsun hepimizi birleştiren bir husus var. Hepimiz, öğretmenlerimizin rahle-i tedrisatından geçtik. Hepimizin öğretmeni, öğretmenleri oldu. Bu ülkenin öğretmenlerinin şu veya bu sebeple şefkat elini uzatamadığı istisnaları dışında yaşlı, genç, çocuk, bugün hayatta olan olmayan bütün evlatlarının yolu okuldan geçti. O okulları kuru binadan, şefkat, bilim ve irfan yuvalarına dönüştüren ve her ailenin göz bebeği evlatlarını, kendi evlatları kadar kıymetli bilen öğretmenlerimiz sayesinde, medeniyete, sosyal hayata, bilime ve bugünkü meslek ve makamlarımıza, bizleri taşıyan sürecin ilk adımlarını attık. Sadece bilgi almadık, sosyal hayatın temel değerlerini de onlardan öğrendik. Okulla aile çatısının yanı sıra, vatan çatısının altında yerimiz olduğunu öğrendik, öğretmenle ana-baba dışında da sadece aklımıza değil kalbimize de hitap edenlerin olabileceğini keşfettik.

 “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum,” diyen bir medeniyetin evlatları olarak, mesleği ve makamı bugün her ne olursa olsun bizler, öğretmenlerimize karşı hiç ödenmeyen, ödenmeyecek olan bir borçluluk hali içindeyiz. Bu borçluluk duygusu sadece kendi öğretmenlerimize karşı hissedilen bir duygu değildir. Biz, kendi öğretmenlerimizin şahsında tüm öğretmenlerimize karşı aynı değeri veriyor, aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu taşıyoruz.

    İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, gençlerimizi kendi bilgi ve becerileriyle eğiten, yaşama ayak uydurmalarında onları bilinçlendiren ve geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin fedakâr hizmetleri hepimizin gurur kaynağıdır ve her türlü zorluğa rağmen bu zor ve meşakkatli görevi yerine getiren vatansever öğretmenlerimize yardımcı olmak bizim asli görevimizdir.

  Türkiye’nin dört bir yanına bilim ışığını götüren öğretmenlerimize olan inancımızı, saygımızı ve desteğimizi ifade ederek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA