• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuka Ziraat Mühendislerinden ödül
13 Ocak 2011 Perşembe 16:26

Recep Konuk'a Ziraat Mühendislerinden ödül

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Pankobirlik, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk'a 'Yılın Özel Ödülü' verildi.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Pankobirlik, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk'a “Yılın Özel Ödülü” verildi.

Tarım Haftası nedeniyle Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen törende ödülü Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Dr. Turhan Tuncer'in elinden alan Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, “Yaşattığınız heyecan, verdiğiniz cesaret ve tarım sektörünün geleceğine yatırım yaparken, motivasyonumuzu ve şevkimizi arttıracak iltifatınız için şahsım ve kurumum adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Pankobirlik'in, pancar üreticilerinin kurduğu 31 kooperatifin merkez birliği olduğunu ve 1 milyon 672 bin üreticiyi temsil ettiğini vurgulayan Konuk, ödülün gerçek sahibinin üreticiler ve çiftçiler olduğunu belirterek, “Burada ödüllendirdiğiniz Türk çiftçisinin girişimcilik ruhudur. Türk çiftçisinin yatırımlarıdır. Türk çiftçisinin oluşturduğu istihdamlardır. O nedenle bu özel ödülün gerçek sahiplerinin eli nasırlı Türk çiftçisi olduğunu belirterek, onlar adına başta Oda yönetiminiz olmak üzere, ödül kuruluna teşekkür ve takdirde gösterdikleri cömertlik ve iltifat nedeniyle şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Konya Şeker'in ve Pankobirlik'in başarı hikayesindeki katkı gerçek üretici katkısıdır” diyen Konuk, “Çiftçinin destek ve onayı olmasaydı ne Konya Şeker, ne de Pankobirlik'teki yatırım ve yeniliklerin hiçbiri yapılamazdı. Türk çiftçisi ve üreticisi sektöre ve ülkenin geleceğine sahip çıktığını gösteren iradeyi ortaya koyduğu için biz mesafe alabildik. Açık olduk, projelerimizi anlattık, projelerle ulaşılmak istenen amacı paylaştık. Bunlar işletmelerin veya kişilerin değil, herkesin ortak projesi olduğu için başarıya ulaştı. Rahmetli babamla pancar kantarı sırasına girip de günlerce kuyrukta bekleyen bir çocukluk dönemi geçirdim. Gecenin ayazında traktör römorkunun altına sığınıp pancar teslim nöbeti tuttum. Kantar memurlarının iş başı yapmasıyla sevindim, paydos lafıyla üzüldüm. Allah nasip etti, Konya Şeker'de hiçbir çocuğun römork altında, kamyon kasası altında pancar teslim nöbetine mecbur edilmediği ortamı hazırladık. Pankobirlik'te veya Konya Şeker'de hayata geçirilen her projenin arka planında gerçek hayattan çıkarılmış bir ders ve geliştirilmiş cevap vardır. Bugün ödüllendirdiğiniz, o çocuğun nezdinde tüm üreticilerdir ve o çocuğun gözüyle tespit edilen sorunlara karşı tarım sektörünün kendi içinden ürettiği somut cevaplardır” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA