• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuka Türkiyenin dört bir yanından destek
18 Mart 2011 Cuma 10:29

Recep Konuk'a Türkiye'nin dört bir yanından destek

AK Partiden Aday Adayı olan Recep Konuk bir yandan teşkilat ziyaretlerini sürdürürken, bir yandan da Bursa ve Balıkesirden gelen üreticilerle buluştu.

AK Parti’den Aday Adayı olan Recep Konuk bir yandan teşkilat ziyaretlerini sürdürürken, bir yandan da Bursa ve Balıkesir’den gelen üreticilerle buluştu.

Konya’da, yaklaşan seçimler öncesi AK PARTİ’nin hafta sonu gerçekleştireceği temayül yoklaması nedeniyle siyasi hareketlilik hız kazanırken, tarım fuarı nedeniyle de ayrı bir yoğunluk yaşanıyor. Hem siyasi hareketliliğin hem de tarım fuarının getirdiği heyecan ve ziyaretçi akınının merkezindeki isim ise Recep Konuk oldu. AK PARTİ’den Konya Milletvekili Aday Adayı olan Recep Konuk hafta sonu gerçekleştirilecek temayül yoklaması öncesi tüm ilçe teşkilatlarını ziyaret etmek için yoğun bir program uygularken, bir üretici kuruluşu olan Konya Şeker’in Başkanlığını yapması nedeniyle de TÜYAP Fuar alanında gerçekleştirilen tarım fuarına Konya’dan ve Konya dışından gelen çiftçilerin ve fuara iştirak eden kuruluşların temsilcilerinin görüşme taleplerine cevap vermeye çalışıyor.

Teşkilat ziyaretleri çerçevesinde Derbent, Hüyük, Beyşehir, Derebucak, Seydişehir, Yalıhüyük ve Ahırlı ilçelerine hareket etmeden önce Karacabey Ziraat Odası Başkanı ve Bursa-Balıkesir Pancar Üretcileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, Karacabey Ziraat Odası Meclis Başkanı Nuri Karaca ile birlikte Konya’ya gelen 85 çiftçi kahvaltıda buluştukları Recep Konuk’a kendisini sektör temsilcisi olarak mecliste görmek istediklerini söylediler. Konuklar, “Recep Konuk ismi sadece Konya’ya ait bir isim değildir. Başkanımız Türk çiftçisi için marka bir isimdir, kendisinin sınırlı imkanlarla bile sektörde neler başardığını, tarım sektörü için model projelere öncülük ettiğini biliyoruz. o nedenle üreticiler olarak, sektörün geleceği açısından mecliste yer almasını canı gönülden istiyoruz” dediler.

Karacabey Ziraat Odası Üyesi çiftçilerin bu desteği üzerine bir teşekkür konuşması yapan Pankobirlik ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk ise, “bu kalbi desteğiniz her türlü makam ve mevkiden önemlidir. Biz kadere inanan insanlarız. Allah hizmet etmeyi nasip edecekse, alnımızın akıyla bu görevlerden de çıkmak nasip olacaksa oralarda olalım. Biz kendi şahsımız için bir makam ve mevki hırsının peşinde koşmuyoruz. O makamlara talebimiz daha çok hizmet içindir. Ben açık yüreklilikle şunu söylüyorum, benden bir nebze daha fazla hizmet edecek arkadaşım varsa Mecliste görev yapmayı Allah ona nasip etsin. Bu benim halisane temennimdir, Yaradan’a duamdır. Çünkü ben şunu biliyorum, önemli olan nerede olduğunuz değil ne yaptığınızdır.  Makam sahibi olup da bir şey yapamadıktan, bir yaraya merhem olamadıktan sonra bunun pek anlamı yok” dedi.

Bursa ve Balıkesir’den gelen çiftçilerden aldığı destek sonrası ilçe teşkilatlarını ziyaret etmek için yola çıkan Konuk, bugün Derbent, Hüyük, Beyşehir, Derebucak, Seydişehir,Yalıhüyük ve Ahırlı AK PARTİ İlçe Başkanlıklarını ziyaret edeceğini, 17 ilçe başkanlığını ziyaret ettiğini kalan iki günde de bütün ilçeleri gezmiş olacağını söyledi. Sabah saatlerinde ziyaret ettiği Derbent, Hüyük ve Beyşehir İlçe teşkilatlarında ülkenin ve Konya’nın geleceği için çalışma azim ve iradesinde olan, nitelikleri üst düzeyde çok sayıda aday adayı çıkarmış olmanın Konya için bir gurur vesilesi olduğunu belirten Konuk, “kimin hizmeti daha çok olacaksa bu görevleri Allah onlara nasip etsin. Hükümetimizin büyük hedefleri var. Sayın Başbakanımız 2023 yılında milli gelirini 2,5 kat arttırmış, ihracatını beş katına çıkarmış, itibarı ve gücü ile etkilenen değil Dünya’da itibarlı etkin bir Türkiye hedefi koydu. Bu mücadelede kim işin ucundan tutabilecek, kim bu hedeflere omuz verebilecekse o arkadaşımız Mecliste olsun. Bu hedeflerin başarılabileceğinin ispatı Türkiye’nin son 8 yılda aldığı mesafedir. Türkiye ayağındaki prangalardan birer birer kurtuluyor. Kurtuldukça daha hızlı büyüyor, itibarını daha çok arttırıyor, demokrasisini daha çok geliştiriyor. Bunu en yakından bilen AK PARTİ teşkilatlarıdır ve bu prangalardan kurtulmamızda en büyük övgüye teşkilatlarımız layıktır. İlleriyle İlçeleriyle beldeleriyle başkanından üyesine AK PARTİ Teşkilatları dimdik ve kararlı biçimde ayakta durduğu için Ankara’nın gücü katlanıyor, siyaset gücünü ülkenin gelişimine, ilerlemesine kanalize edebiliyor” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA