• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuk’tan üreticiye bayram jesti
11 Kasım 2010 Perşembe 11:40

Recep Konuk’tan üreticiye bayram jesti

Çiftçilere 214 milyon TL dağıtıldı
Üreticiden aldığı gücü tekrar üreticiye verme anlayışını bugüne kadar başarıyla sürdüren Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk, şeker tarihinde bir ilk olan bayram avansı uygulamasını bu bayramda da sürdürdü ve üreticilere huzur içinde bir bayram geçirmeleri için 32.6 milyon liralık avans verilmesini sağladı.

Konya Şeker’in yarım asırlık tarihini, son yıllarda yaptığı birbirinden önemli yatırımlarla efsaneleştiren ve Konya Şeker’i sektörün öncüsü haline getiren Dr. Recep Konuk, üreticilerine sağladığı ayni ve nakdi avans desteğiyle de ülke ekonomisi için üretimin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Konya Şeker’in gelişmesinin ve büyümesinin baş mimarı olan ve kısa zaman içerisinde % 54.000’lik rekor büyümeye imza atan Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, bir çiftçi kuruluşu olan Konya Şeker’in kaynaklarını da yine çiftçilere geri döndürerek onların daha çok üretim yapmalarına katkı verdi.

Tarımın ve tarımsal sanayinin gelişmesi için kırsal kalkınmanın mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini ve bunun da tek yolunun üretimle ve daha fazla üretmekle mümkün olacağını belirten Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, “Bizim amacımız, ülkemizin sigortası olan üreticilerin desteklenmesini sağlamak ve tarımın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmaktır. Biz üreticilerimizi desteklemek suretiyle bir yandan esnafımızın ayakta durmasına katkı verirken, diğer yandan da ürettiğimiz sağlıklı ürünlerle tüketicileri koruyoruz. Ülkelerin kalkınmasının üretimle mümkün olacağını bildiğimiz için de üretime yönelik ciddi ve çok önemli yatırımları Konya Şeker olarak ülke ekonomisine kazandırdık ve kazandırmaya da devam ediyoruz. Bu arada başta üreticilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim” dedi.

Ülke ekonomisine yıllık 1 milyar liralık katma değer sağlayarak, ülkenin kalkınmasına ciddi katkı veren Konya Şeker’i, bugün dünyada adından sıkça bahsedilen bir kurum haline getiren Dr. Recep Konuk, tabana yayılmış sermayenin doğru yönetildiğinde neleri başarabileceğini gözler önüne serdi ve bu anlamda da tüm dünyaya örnek teşkil etti.

-ÇİFTÇİLERE 214 MiLYON DAĞITILDI-

Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk önderliğindeki Konya Şeker, bu kampanya döneminde çiftçilere ayni ve nakdi avans olarak 214 milyon lira ödedi.

Şeker tarihinde ilk kez çiftçilere motorin desteği veren Ponkobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk, çiftçilere bu kampanya dönemi içerisinde toplam 48.5 milyon liralık 3 kez motorin desteği verilmesini sağladı.
Yine çiftçilere bu dönem içinde yaklaşık 73.4 milyon liralık 3 kez nakdi avans verilirken, bugün de 32.6 milyon liralık bayram avansı dağıtıldı. Bayram avansıyla birlikte üreticilere yaş küspe ve nakliye bedelleri de ödendi. Çiftçilere bu kampanya döneminde bugüne kadar 150 milyon lirası motorin, nakdi avans, 64 milyon lirası da gübre, tohum, ilaç ve şeker olmak üzere toplam 214 milyon liralık katkı verilmiş oldu.
Bu arada üreticilere olan desteğini her fırsatta gösteren Recep Konuk’un sağladığı katkılarla hem çiftçilerimiz, hem de piyasalar canlandı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA