• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuk yılın girişimcisi seçildi
13 Haziran 2012 Çarşamba 15:13

Recep Konuk yılın girişimcisi seçildi

Siyaset Dergisi tarafından düzenlenen Siyasetin Ödülleri Töreni Ankara Rixos Otelde gerçekleştirildi.
Siyaset Dergisi tarafından düzenlenen Siyasetin Ödülleri Töreni Ankara Rixos Otelde gerçekleştirildi. Bu sene 18’ncisi düzenlenen ödül töreninde, ödül alacak isimleri adaylar arasından internet ortamında yapılan oylama ile jüri belirledi. Ödül sahiplerini belirlemek için internet ortamında yaklaşık 4 Milyon oyun kullanıldığı ankette, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım “Yılın Bakanı”, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ise “Yılın Girişimcisi” seçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu’nun “Yılın Siyasetçisi” ödülünü aldığı Siyasetin Ödülleri töreninde, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’ya, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan’a, Brüksel Bölge Milletvekili Mahinur Özdemir’e “Yılın Milletvekili”, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya’ya “Yılın Emniyet Müdürü”, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e “Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı”, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a da “Yılın İlçe Belediye Başkanı” ödülü verildi.

Yılın Bakanı Ödülünü alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “ödülü ülke genelinde hizmet veren 60 bin bakanlık çalışanı adına” aldığını söylerken, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da, “Bütün yapılan işler bir ekip çalışması. Ben de bu ödülü bütün mesai arkadaşlarım adına kabul ediyorum” diye konuştu. Yılın Milletvekili seçilen anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, yaşadığı yumurtalı saldırı olayı sonrası aldığı ödüllerde artış olduğunu söyleyerek, “Keşke daha önce başlasaymışım. Bu, kitap yazmaktan daha iyiymiş” esprisinde bulundu.

Dev ekranlarda, ödül alanlar ile ilgili kısa bir video sunumunun da yapıldığı gecede Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un da görüntülü öz geçmişi ve Konuk’un öncülüğünde Konya Şeker’in gerçekleştirdiği yatırımlar ekranlara yansıtıldı. Konya Şeker tarafından geçtiğimiz yıl temeli atılan ve bu sene tamamlanacak 6 yeni fabrika ile 2 kapasite artırımı yatırımının detaylarının Konuk’a sıkça sorulduğu gecede Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ödülünü Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın elinden aldı.
Ödül töreni sonrası kısa bir değerlendirme yapan Konuk, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Eğer siz bir şeyler üretiyorsanız, bu ülkenin üretmeye en fazla ihtiyaç duyduğu dönemde bu her taraftan fark edilir. Türk insanının, Türk milletinin gözünden hiçbir şey kaçmaz. Bizim milletimiz kendisine hizmet edeni de köstek olanı da fark eder, her şeyi görür ve bilir. Hizmet edene iltifatta da cömerttir. Biz Anadolu’da, Anadolu’nun, ülkemizin ve bizim ülkemizin çocuklarının geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim Konya ağırlıklı yaptığımız bu yatırımlar, gösterdiğimiz üretme gayreti de nitekim Türkiye’nin her tarafından fark ediliyor, ses getiriyor, destek buluyor, bulmuş. Marifetin iltifata tabi olması gerektiğine inanan milletimiz de iltifatta cömertliğini bir kez daha sergileme lütfunda bulunmuş. Hem ankette oy kullananlara hem de başarıyı ödüllendirerek çalışan, üreten, üretken insanların azim ve şevkini arttıran, cesaretine cesaret katan bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ve özellikle şunu belirtmek istiyorum, bu ödüle vesile olan ve 2012 yılı sona ermeden tamamlayacağımız 6 yeni fabrika ve iki kapasite artırımı yatırımının tamamında bizim ortağımız olan 10.000’lerce çiftçinin, çiftçi ortağımızın onayı, imzası ve desteği vardır. Yani bugün burada şahsımın nezdinde ödüllendirilen Türk çiftçisinin girişimci ruhudur. O anlamda da bu ödül şahsımın nezdinde 10.000’lerce Türk çiftçisine verilen ödüldür ve ben bu ödülü onların adına, onların namı hesabına aldım. Türk çiftçisinin girişimci ruhunu ödülle taçlandıran herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Yıldızlar geçidinin yaşandığı gecede, çok sayıda milletvekilinin yanı sıra Orhan Gencebay, Emel Sayın, Ahmet Özhan, Erol Büyükburç, Volkan Konak’ın da aralarında bulunduğu sanat ve iş dünyasından çok sayıda kişiye de ödül verildi. Törenin ardından ödüle layık görülenlerle beraber pasta kesildi.
YORUMLAR
yorum
mustafa sert
Türkiye'nin yükselen değeri Recep Konuk Bey'i tebrik ediyorum. ben bu kadar vizyonu geniş bir insan görmedim . çok ama çok başarılı. Allah yolunu açık etsin
212.174.172.2
yorum
aydinli hasan
dualarımız ve kalbimiz seninle başkanım. Allah başarılarını daim etsin. yolun açık olsun.
212.174.172.2
tebrik
suat nebi
Helal olsun valla Recep Başkana. Konya'mızın gururu. Kendisini alkışlamamak elde değil. başarılarının devamını diliyorum başkanım.
212.174.172.2
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu
  • 250 mahalle bekçisi aranıyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA