• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuk hakkında takipsizlik kararı
23 Haziran 2011 Perşembe 14:20

Recep Konuk hakkında takipsizlik kararı

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk hakkında, Ankara ve Konya Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan iki ayrı şikayetle ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk hakkında, Ankara ve Konya Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan iki ayrı şikayetle ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.
 
Şeker Kurulu'nun 30 Aralık 2010 tarihinde yapılan toplantısı sonrası Nişasta Bazlı Şeker Üreticilerini temsilen kurulda üye olan bir firmanın yöneticisi, şeker pancarı üreticilerinin temsilcisi olarak kurulda yer alan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk hakkında kendisine hakaret ettiği ve çalıştırmadığı gerekçesiyle, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılığa intikal eden olay sonrası Başkan Recep Konuk da firma yetkilisinden şikayetçi oldu. Suç duyurusu sonrası Şeker Kurulu'ndaki diğer üyelerin de ifadelerine başvuruldu. Şeker Kurulu'nda yer alan iki kurul üyesi arasında yaşanan ve kota meselesi yüzünden vuku bulduğu öğrenilen tartışma sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Recep Konuk hakkında “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” karar verdi.

KONYA'DA DA TAKİPSİZLİK VERİLDİ

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk hakkında, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan bir kişi de, Konuk'un 1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu'nu ihlal ettiğini ve bu şekilde görevini kötüye kullanarak suç işlediğini iddia etti. Konya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan kovuşturmada ilgili kanuna aykırı bir faaliyetin gerçekleşmediğinden bahisle, “Kamu adına kovuşturma yapılmasına gerek olmadığına karar verildi” denildi.

BİZİM TEK MEŞGULİYETİMİZ ÜRETİMDİR, YATIRIMDIR, ÇİFTÇİDİR

Her iki kararla ilgili konuşan Başkan Recep Konuk, “Biz üzerimizde taşıdığımız mesuliyetin farkındayız. Bize karşı bazı husumetlerin oluşması da doğaldır. Bunlar hayatın içinde var. Biz ekşi erik yemedik ki karnımız ağrısın. Bizi kimse bu beyhude çabalarla yolumuzdan döndüremez. Bizi iftiralarla meşgul edeceklerini, korkutacaklarını sananlar büyük bir yanılgı içindedir. Biz ayağımıza taş değecek diye yolumuzdan dönecek değiliz. Bizim tek meşguliyetimiz üretimdir, yatırımdır, çiftçidir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA