• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuk bayram mesajı yayınladı
17 Ağustos 2012 Cuma 16:24

Recep Konuk bayram mesajı yayınladı

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bayramların dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşma günü olduğunu belirterek...

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bayramların dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşma günü olduğunu belirterek, “Bayramlar, inananların bayram coşkusunu ve sevincini kendi hanelerinde, kendi kendilerine yaşadıkları günler değildir. Bayramlar, bayramı mahzun ve buruk geçirenleri unutmama, yüzünde keder, gönlünde acı olanlara da bayram tebessümünü ulaştırma günüdür” dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Rahmet ve bereket ayı bir Ramazan’ı daha idrak edip, bayrama erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz” diyerek, şu açıklaması yaptı; “Ramazan Ayı’nın yaydığı manevi huzur iklimi ve bu ay vesilesiyle doyasıya teneffüs ettiğimiz hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma havasının Bayram ile birlikte ve bayramdan sonra da bizi, bizim ülkemizi terk etmemesini temenni ediyorum. Bayramlar, dargınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşma günüdür. Bayramlar, büyüğünden küçüğüne herkesi bir birine kavuşturan, herkesin bir birine kalbi bir muhabbetle sarıldığı günlerdir. Ve bayramlar, müminlerin, elleriyle, dilleriyle, gönülleriyle iyiliği ve kardeşliği en üst düzeyde tezahür ettirdikleri ve kuzeyinden güneyine doğusundan batısına bizim coğrafyamızda aynı huzur ve hoşgörü iklimini egemen kıldıkları günlerdir.
Biz biliyoruz ki, bu bayramda da bizim coğrafyamızda Ramazan ayında üst düzeyde tezahür eden yardımlaşma ve dayanışma duyguları her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı vesilesiyle de coşkuya dönüşecek ve bayram sevinç ve mutluluğu her köşeye, her haneye ve her gönüle ulaşacaktır. Ancak bu bayram coşkusu içinde ve Bayramdan sonra da Ramazan ayı münasebetiyle girdiğimiz manevi iklimin tezahürü olan hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma hasletlerimizi ne fert olarak ne millet olarak unutmamamız, bu hasletlerimizden bir adım dahi geri atmamamız gerekiyor. Bizler Ramazan’ın manevi iklimini on iki aya yaymalıyız. Yaymalıyız ki, vatani görev için baba ocağından coşkuyla uğurladığımız gencecik evlatlarımızın acı haberleri bu topraklarda anaların bayram sevincini hüzne dönüştürmesin. Yaymalıyız ki, yokluk hiçbir annenin ve babanın boynunu bükmesin. Yaymalıyız ki bayramlar, bila istisna tüm çocuklar tarafından ve hiçbir çocuğumuzun yüzünde yokluğun ve yoksulluğun hüznünden eser olmaksızın onların mutluluğu ve neşesiyle, şeker tadında kutlanabilsin. Bu anlam ve mana ikliminin devamı konusunda inancımız tamdır. Bu inancımız, idrak ettiğimiz Ramazan ayında milletimizin sergilediği erdem, tezahür ettirdiği yardımlaşma örneklerinden kuvvet almaktadır.” Bu duygularla tüm üyelerimizin, bütün çiftçilerimizin, hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm inananların mübarek Ramazan bayramını tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA