• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Konuk Altınekinli oldu
12 Nisan 2010 Pazartesi 17:51

Recep Konuk Altınekinli oldu

Konya'nın Altınekin ilçesi belediye meclisi tarafından Pankobirlik Genel Başkanı ve Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk'a, fahri hemşerilik beratı verildi.

Konya'nın Altınekin ilçesi belediye meclisi tarafından Pankobirlik Genel Başkanı ve Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk'a, fahri hemşerilik beratı verildi.

Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan, Recep Konuk'u yaptığı hizmetler ve ülkeye kazandırdığı değerlerle kendilerinden birisi gibi gördüklerini belirterek, belediye meclisi'nde alınan karar neticesi oy birliğiyle kendisine fahri hemşerilik beratı vermeye karar verdiklerini söyledi.

Başkan Poçan tarafından fahri hemşerilik beratı verilen Başkan Recep Konuk ise, kendisine layık görülen bu beratı hem saygıyla hem kaygıyla kabul ettiğini belirterek, "Saygımın sebebi beni kendi ailenizden birisi olarak görmenizdir. Bu berat beni gerçekten onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Kaygımın sebebi ise, hemşerilik büyük sorumluluk gerektiren bir sıfattır. Bu sıfata layık olmak için daha çok çalışmam gerek. Sayın belediye başkanımızın özellikle meclisi ile birlikte bu beratı bana layık görmesi ayrı bir gurur ve onur vermiştir. Biz ne kadar Çumralılıysak, ne kadar Beyşehirliysek o kadar da Altınekinliyiz. Bu beratla güzelliklerin, huzurun ve refahın kapılarını açarız. Çiftçimizin kendileriyle ilgili zorlukların giderilmesinde bu anahtarı kullanırız. Kötülüklerin ve zorlukların kapısını da inşallah bu beratlarla kapatırız. Altınekin bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu bölgeye yapacağımız yatırımlar için çok küçük bir adım attık. 11 bin dönüm arazide çiftçimize sözleşmeli tohumluk ekimi yaptırdık. İleriki zamanlarda bu bölgeye yatırımlarımızı daha da büyüteceğiz" dedi.

KONYA ŞEKER'İ DÜNYAYLA YARIŞIR HALE GETİRDİK
1954 yılında kurulan Konya Şeker'in son 10 yıl içinde dünyayla yarışır duruma geldiğini ifade eden Başkan Konuk, "Size yıllar önce pancar üretiminizi iki katına çıkaracağım dediğimde temkinli yaklaşmıştınız. Ama bugün 350 ton olan üretiminiz 700 tona çıktı. Bu artışta bizim tesislere yaptığımız yatırımın payı çok büyük. Biz sadece Konya'daki tesislerin geliştirilmesi için 500 milyon lira para ayırdık. Şimdi bu yatırımlarımızın meyvesini hep birlikte yiyoruz ve yemeye de devam edeceğiz. Biz Altınekin bölgesine özellikle yağ sanayi konusunda yatırımlar yapmayı düşünüyoruz ve 10 yıl içinde bu bölgeyi Hollanda'dan daha gelişmiş bir yer haline getireceğimize inancım tamdır" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA