• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rast faslında klasik Türk müziği
12 Ocak 2010 Salı 12:25

Rast faslında klasik Türk müziği

İnşaat Mühendisler Odası Konya Şubesi sanat etkinlikleri çerçevesinde, Prof. Dr. M. Yaşar Kaltakcı

İnşaat Mühendisler Odası Konya Şubesi sanat etkinlikleri çerçevesinde, Prof. Dr. M. Yaşar Kaltakcı yönetiminde rast faslı klâsik Türk Müziği konseri rüzgârı esti

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi sanat etkinlikleri çerçevesinde Konya Musiki Derneğinin Prof. Dr. M. Yaşar Kaltakcı yönetiminde verdiği Isfahan Faslı Klâsik Türk Müziği Konseri Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled salonunda gerçekleştirildi. Yoğun katılımın yaşandığı programda, salonu dolduran musiki severler iki bölümden oluşan solo ve koro şarkıların seslendirildiği konseri beğeniyle takip etti.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ali Çınar’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda; Konya milletvekili Sami Güçlü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çipan, KSO Başkanvekili Tahir Şahin, dernek yöneticileri ve çok sayıda musiki sever katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ali Çınar; İnşaat Mühendisleri Odası olarak birçok etkinlik düzenlediklerini, ancak kendilerini en çok sevindiren ve gururlandıran, Konya Musiki Derneği ile düzenli hale gelen konserler olduğunun altını çizdi. Çınar sözlerine şu şekilde devam etti; Ekonominin lokomotifi olarak adlandırdığımız inşaat sektörünün bireyleri olarak, bu tür sanatsal faaliyetlere ihtiyacımız olduğu düşüncesindeyim. Oda olarak birçok faaliyet yapmaktayız ama bizim için, Konya musiki derneği konserlerinin ayrı bir yeri ve ayrı bir önemi vardır. Özellikle şuanda icra ettiğim mesleğim hakkında birçok bilgiyi öğrendiğim, Prof. Dr. Yaşar Kaltakcı hocam ve tüm Konya Musiki Derneği üyelerine bu konser için teşekkür ediyorum.”

Ali Çınar’ın konuşmasından sonra kürsüye, Konya Musiki Derneği Başkanı Celalettin Kara gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında, çalışma ortamları ve konser organizasyonları için İnşaat Mühendisleri Odası ile koro şefi Prof. Dr. Yaşar Kaltakcı’ ya teşekkür etti. Konuşmaların ardından ise ‘Rast Faslı Klâsik Türk Müziği’ konserine geçildi. Salonu dolduran musiki severler iki bölümden oluşan solo ve koro şarkıların seslendirildiği konseri beğeniyle takip etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA