• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rahat ulaşım için incelemeler tamamlandı
20 Haziran 2011 Pazartesi 10:41

Rahat ulaşım için incelemeler tamamlandı

Yol Ağı Belirleme Komisyonu Başkanı Orbay Kaya; Komisyon Üyeleri Raşit Göktaş, Adem Şahin, Adnan Batumlu ve İl Özel İdaresi Köydes Bürosundan Ahmet Cesur Ertürkün de hazır bulunduğu incelemelere..

Konya İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme  Komisyonu, Çumra, Karapınar, Emirgazi, Bozkır, Meram ve Kulu ilçelerinde  yaptıkları incelemelerde; İl Genel Meclisi tarafından alınan karar ile hangi yolların yol ağına alınmasını gerektiği yönünde çalışmalarını sürdürdüler.

İl Genel Meclisi Yol Ağı Belirleme Komisyonu, Haziran ayında da ilçelerdeki çalışmalarına devam etti. İl Genel Meclisi’nin aldığı kararlar doğrultusunda hangi ilçemizde hangi yolların yol ağına alınmasının gerektiğini belirleyen komisyon; bu ay Çumra, Karapınar, Emirgazi, Bozkır, Meram ve Kulu ilçelerinde yol ağına alınması gereken yolları yerinde gördü.

Çumra’da Karkın-Türkmenkarahüyük, Apa-Yenimescit-Cicek köyü; Karapınar’da Sazlıpanar-Kayacık, Hotamış-Atış Poligonu-İslik-Karaman Akçaşehir köy yolu bağlantısı. Emirgazi Yamaç köyü il yolu bağlantısı. Bozkır Hamzalar Kasabası çevre yolu, Arslantaş köyü Örencik yaylası bağlantı yolu. Meram Çayırbağı köy yolu ile Kulu Fevziye-Tuzyaka, Kozan-Kırkkuyu ayrımı grup köy yollarının; yol ağına alınıp alınmayacağı yerinde yapılan çalışmalarla incelendi.

Yol Ağı Belirleme Komisyonu Başkanı Orbay Kaya; üyeler Raşit Göktaş, Adem Şahin, Adnan Batumlu ve Bölge Meclis üyeleri gittikleri ilçelerde hangi yolların yol ağına alınması ile ilgili bilgi aldı. Karapınar İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Horoz, Emirgazi İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Kaygısız, Bozkır İl Genel Meclis Üyesi Hayri Ak, Kulu İl Genel Meclis Üyesi Hacı Alıcı ve Mustafa Tuncay’ın da hazır bulunduğu incelemelerde Komisyon Başkanı Orbay Kaya “Köylümüzün daha rahat ulaşımını sağlayabilmesi için; yeni yolları yol ağına almaktayız. Yapacağımız standart yollarla köylümüz daha rahat ulaşım sağlayacaktır. Köylerimize ihtiyaç olan yeni yol ağlarının belirlenmesi için Komisyon üyelerimiz, Bölge Meclis üyelerimizle birlikte yerinde incelemelerde bulunarak köylümüz için en rahat ulaşımın nasıl sağlanabileceği yönünde kararlar alıyoruz” dedi.

Özellikle Kulu ilçesine bağlı Tuzyaka köyünü;  Fevziye-Kozan ve Kırkkuyu köylerine bağlayan yolda çok sayıda yaralamalı ve ölümlü kazaların yaşandığını belirten Tuzyaka Belediye Başkanı Mustafa Erdoğan “Zamanında standardın dışında yapılan yol nedeniyle çok sayıda ölümlü kazalar yaşanmıştır. Yeni belirlenen yolun yol ağına alınması ile kazaların son bulacağını ümit etmekteyiz. Yapılan bu çalışmalardan dolayı İl Genel Meclisi üyelerimize, Başta Sayın Valimiz olmak üzere Özel İdare Genel Sekreteri’nin şahsında tüm çalışanlarına teşekkür’ü bir borç biliyoruz” dedi.

Yol Ağı Belirleme Komisyonu tarafından yapılan bu çalışmalar; Temmuz ayı toplantılarında İl Genel Meclisi üyelerine hazırlanacak rapor ile sunulacak.

Yol Ağı Belirleme  Komisyonu’nun çalışmaları önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA