• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RADYONUN YERİ HER ZAMAN FARKLIDIR
07 Mayıs 2013 Salı 09:42

RADYONUN YERİ HER ZAMAN FARKLIDIR

6 Mayıs Dünya Radyocular Günü düzenlenen etkinlikler ve yayımlanan mesajlarla kutlandı.
Gün radyocuların günü
6 Mayıs Dünya Radyocular Günü düzenlenen etkinlikler ve yayımlanan mesajlarla kutlandı.
6 Mayıs Dünya Radyocular Günü dünyanın dört bir tarafında düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Radyonun, televizyon gölgesinde kaldığını vurgulayan radyo emekçileri, mesleklerinin tarihsel önemine dikkat çekerek radyoya verilen önemin artmasını istiyor. Ülkü Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurettin Özerdem, "En büyük sıkıntımız kalifiye eleman bulmak. Piyasa, radyoculuğu tam anlamıyla bilerek icra eden eleman konusunda maalesef sıkıntı çekiyor." diyerek radyoculuk sektörünün sıkıntılarını dile getirdi.
RADYOLAR MÜZİK İÇİN DİNLENİYOR
Radyoların genellikle müzik dinlemek amacıyla dinlendiğini belirten Özerdem, "Tabi ki, edebiyat, eğitici ve öğretici, yerel temalı yayın yapan radyolar da var. Fakat radyoların genellikle müzik için dinlendiğini söyleyebiliriz. Özellikle insanların işe gidip gelme vakitlerinde radyolar çok daha fazla tüketiliyor. İnsanlar arabalarında radyo dinlemeye devam ediyor. Radyoya olan ilginin sadece işe gidip gelme vakitleriyle sınırlı kalmamasını diliyoruz." dedi.
İNTERNETİN GELİŞTİ RADYOLAR DEĞİŞTİ
Radyo Ülkü Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özerdem, radyoların ekonomik olarak daha rahat durumda olması gerektiğinin altını çizerek, "Radyolar reklam gelirleriyle kendi yağlarında kavrulabilecek seviyede. Fakat radyoların bu seviyelerin de üzerine çıkması gerekiyor. İnternetin gelişiminin radyolara olumlu yansıdığını düşünüyorum. Radyoların internet üzerinden de dinlenebilmesi fevkalade mühim bir olay. Ayrıca dinleyicilerin radyocularla olan iletişim internet üzerinden daha hızlı, kolay ve bazen ücretsiz olabiliyor. Radyolar internet ile birlikte daha interaktif bir hale geldi." şeklinde konuştu.
RADYONUN YERİ HER ZAMAN FARKLIDIR
Radyo Gençlik Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Ali Kaya ise Radyo sektörünün dinleme oranının düştüğünü fakat son zamanlarda yeniden canlandığını söyledi. Gelişen teknolojiyle birlikte radyoların da geliştiğini belirten Kaya,” Artık radyolar gelişen internet teknolojisi ile birlikte her yerden kolay bir şekilde dinlenebiliyor. Bir Konya radyosu tüm dünyadaki Konyalılar tarafından internet ortamında dinlenebilir, istek istenebilir konuma geldi. Radyocular sosyal medyayı da çok etkin kullanabiliyorlar. Güncel konuları twitter sayesinde tartışabiliyor, yeni yorumlar getirebiliyorlar. Özellikle insanlar araç kullanırken genellikle radyo dinlemeyi tercih ediyor. Radyoların nostaljisi, yeri her zaman farklıdır, radyoculuk hiçbir zaman ölmedi, ölmeyecektir.” diye konuştu.  Davut Can
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA