• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Psikiyatri hastanesinin yatak sayısı 200e çıkacak
04 Nisan 2014 Cuma 10:44

Psikiyatri hastanesinin yatak sayısı 200'e çıkacak

Konya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Derneği (KORUDER)’nin işbirliği ile düzenlenen ‘1. Psikiyatri Hemşireliği Günleri’ Paneli gerçekleştirildi.

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Projesi kapsamında ve Konya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Derneği (KORUDER)’nin işbirliği ile düzenlenen ‘1. Psikiyatri Hemşireliği Günleri’ Paneli gerçekleştirildi. 
Panelin açılış konuşmasını yapan Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Psikiyatri Hemşireliği’nin özel bir alan olduğunu ve ciddi bir eğitim gerektirdiğini ifade etti. Önceki yıllarda tedavi görmesi için Konya’dan Adana’ya hasta gönderildiğini hatırlatan Darılmaz, “Adana’ya hasta gönderilmesi Konya için kanayan bir yara ve büyük bir problemdi. Son zamanlarda bu sorunu büyük ölçüde hallettik. Psikiyatri hastanemizin yatak sayısını 200’e çıkartarak böyle bir sorunu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Birçok sorunla karşı karşıya olduğumuz dünyada ruhsal sıkıntı yaşayan vatandaş sayısının hızla artması, ruh sağlığı hizmetlerinin vazgeçilmez bir elemanı olan psikiyatri hemşireliğinin önemini her geçen gün artırmaktadır. Toplumun sağlık göstergelerini iyileştirmek için bu panelde ele alınacak konuların son derece önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyhekim Psikiyatri Kliniği Sor. Doç. Dr. İbrahim Eren’de yaptığı konuşma ile Psikiyatri Hemşireliği’nin önemine değindi. Psikiyatri’nin bir ekip işi olduğunun altını çizen Eren, “Psikiyatri de dişlilerden biri çalışmazsa başarı şansı azalır, bu nedenle ekip olabilmek psikiyatri için hayati önem taşımaktadır” diye konuştu.
‘Psikiyatride Ekip Olmak’, ‘Geçmişten Günümüze Psikiyatri Hemşireliği’ ve ‘Empati’ konu başlıklarının ele alındığı panel toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
28 Mart 2014 tarihinde Anemon Otel’de gerçekleştirilen 1. Psikiyatri Hemşireliği Paneli’ne Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Öz, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Psikiyatri Kliniği Sorumlu Hemşiresi Leyla Daşdan, KEAH Beyhekim Psikiyatri Kliniği Uz. Dr. Memduha Aydın, KEAH Beyhekim Psikiyatri Kliniği Sosyal Hizmet Uzmanı Osman İniş ve KEAH Beyhekim Psikiyatri Kliniği Psikolog Ayşenur Köse, panelist olarak katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA