• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Protestocu öğrenciyi yanına oturttu
15 Aralık 2011 Perşembe 16:58

Protestocu öğrenciyi yanına oturttu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisini proteste eden öğrenciyi yanına oturtup sohbet etti.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisini proteste eden öğrenciyi yanına oturtup sohbet etti.
Bakan Yıldız protestocu öğrenciyi yanına oturttu Korumaların müdahalesine kadar öfkeli ve gergin olan genç, Bakan Yıldız'ın yumuşak tavrı karşısında ne yapacağını şaşırdı. Konuşmasının ardından Bakan Yıldız ile birlikte salondan kol kola ayrıldı.
 
Gazi Üniversitesi 100. Yıl Konferans Salonu'nda 'Nükleer Enerji'nin Geleceği ve Hukuki Sorumluluk' konulu panelde konuşan Yıldız, konuşmasının sonuna doğru bir öğrencinin protestosuyla karşılaştı. Üniversite öğrencisi Nesime Yiğit Eryılmaz'ın protestosu üzerine korumalar hemen müdahale etti.
 
Öğrenciyi susturan korumalar ve özel güvenlik görevlilerine tepki gösteren Bakan Yıldız, kendisini protesto etmek isteyen Eryılmaz'ı kürsüye çağırıp yanına oturttu. Öğrencinin gözyaşları içinde konuşmasına izin veren ve yanına oturan Bakan Yıldız, Gençlik Birliği üyesi olduğunu söyleyen öğrenciye içini dökmesini söyledi. Korumalarla yaşanan itiş kakışta yakası bozulan öğrencinin yakasını düzelten Yıldız, öğrenciye karşı sakin tavırlarıyla salondan alkış aldı.
 
Yan yana oturan Bakan ve eylemci öğrenci Eryılmaz, konuştu. Eryılmaz, Bakan Yıldız'a "Hiç kimse 17-18 saat çalıştırılamaz. Düne kadar Suriye ile dostken ne oldu da düşman oldular. Bakana demokrasiden dolayı teşekkür ederim." dedi.
 
ÖĞRENCİYİ BAKANLIĞA DAVET ETTİ
 
Karşılıklı konuşmaların ardından salonu tek başına terk etmek isteyen protestocu öğrenciyi, "Nesime dur dur nereye gidiyorsun. Beraber çıkacağız salondan" deyip geri çevirdi. Ardından Bakan Yıldız ve protestocu öğrenci kol kola salondan dışarı çıktı. Bakan Yıldız öğrenciyi Enerji Bakanlığı'na ziyaretine davet etti. Öğrenci de "Uğrarım birgün" karşılığını verdi.
Gençlik Birliği üyesi olduğunu belirten Yiğit Eryılmaz, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmadı. Dışarıda da basın mensuplarına açıklama yaptı....
 
 
 
 
....
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA