• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Dr. Tahir Yüksek hangi göreve geldi?
04 Ocak 2012 Çarşamba 17:51

Prof. Dr. Tahir Yüksek hangi göreve geldi?

Konya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine Selçuk Üniversitesi rektör adaylarında Prof. Dr. Tahir Yüksek atanarak görevine başladı.

Konya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine Selçuk Üniversitesi rektör adaylarında Prof. Dr. Tahir Yüksek atanarak görevine başladı.

Konya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker Üçüncü rektör yardımcısı olarak Kasım ayında yapılan S.Ü. rektörlük seçimlerinde 390 oy alarak 3. Sırada yer alan Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kalp Damar Ana bilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Yüksek’i atadı.
Rektör yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Konya Üniversitesi’nin Türkiye’nin en önde gelen üniversiteleri arasında yer alması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Huzurlu bir Konya Üniversitesi oluşturmayı hedeflediklerini de belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, akademik ve idari personel ile tüm öğrencilerin mutlu olduğu bir Konya Üniversitesi temenni ettiklerini söyledi.
 
Tahir Yüksek kimdir?
Aralık 1952'de Konya'da (Yükselen-Bilecik Köyü) doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Konya'da tamamladı. Tıp tahsilini 1976 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde bitirdi. Aynı yıl aynı Fakültede Göğüs-Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık çalışmasına başladı. Ekim 1983, Ekim 1985 tarihleri arasında Heybeliada-İstanbul Göğüs Cerrahisi Merkezinde uzmanlık zorunlu hizmetini yaptı. Ekim 1985'te S.Ü. Meram Tıp Fakültesi Göğüs-Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Yrd. Doçentliğine atanarak akademik hayatına başladı.
 
1989'da Doçent, 1996'da profesör ünvanlarını aldı. Yurt dışı ve yurt içi 100'ü aşkın yayını ve çok sayıda kongre bildiri çalışması vardır. Birden fazla kitapta çok sayıda telif veya çeviri bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Birçok tıbbi dergide danışma kurulu üyeliği görevinde bulundu.
Fakülte Kurulu Üyeliği,  Fakülte Yönetim Kurul Üyeliği Öğrenci Eğitimi Başkoordinatörlüğü, Fakülte Etik Kurul Üyeliği, Hastane Yürütme Kurulu Üyeliği ve birçok kereler Anabilim Dalı Başkanlığı idari görevlerinde bulunmuştur.
Sosyal hizmet olarak; Konya-Karaman Tabipleri Odası Merkez Kurulu Üyeliği, Onur Kurulu Üyeliği ve Onur Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Hekimler Birliği Vakfı kurucu üyeliği, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ve Konya Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
Evli ve dört çocuk babası olan Profesör Yüksek, Meram Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapmaktaydı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA