• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prim borcu olmayan belediyeler ödüllendirildi
27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:03

Prim borcu olmayan belediyeler ödüllendirildi

Konya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenlenen iftar programında, prim borcu olmayan belediyelere ödülleri verildi.

 Konya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenlenen iftar programında, prim borcu olmayan belediyelere ödülleri verildi. İftar programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, "Dezavantajlı kesimlerin haklarını verdiğiniz oranda, onlar da kendilerine düşen görevi yerine getireceklerdir” dedi.
Bir otelde düzenlenen iftar programına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Konya milletvekilleri Cem Zorlu, İlhan Yerlikaya ve Hüseyin Üzümez, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya SGK Müdürü Cem Dinç, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Kadınhanı, Derebucak Belediye Başkanları, rektörler, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turan, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şan ve çok sayıda davetli katıldı.
İftardan sonra açılış konuşması yapan Konya SGK Müdürü Cem Dinç, SGK kurumunun sürdürülebilir hizmet politikaları için tahsil priminin önemini belirterek, “Konya SGK Müdürlüğü olarak amacımız, cezai yaptırımlardan çok işverenlerimize ve paydaşlarımıza rehberlik hizmeti vererek ve onlarla hizmete geçip, 7’den 70’e herkese sosyal güvenlik bilincini aşılamaktır” dedi.
Konya belediyelerinin marka belediyeler haline geldiğini ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Cem Dinç de, “Belediyelerin devlete olan borçları konusunda bir pürüzleri yok. Yiğidin kamçısı borçtur derler ama bu durum devlete olunca, borçsuzluk kamçısı oluyor. Bu da belediyelerin devlete ve kamu hukukuna riayetlerini göstermesi bakımından önemlidir. Konya belediyeleri bakıldığında, bir geleneği devam ettirmektedirler” ifadelerini kullandı.

"İŞÇİLERİ ENFLASYONA EZDİRMEDEN HAKLARINI VERME ÇABASINDAYIZ"
SGK’nın hedefinin sürdürebilir sosyal güvenlik sistemi olduğunu vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ise, “Bu nedenle biz muhataplarımızı, üyelerimizi, bizimle ilişkisi olan, özellikle özel sektörü ve aynı zamanda da devlet kurumunun bize olan yükümlülüklerini, görevlerini yerine getirmelerini elbette ki önemsiyoruz. Çünkü bu kurumun sürdürülmesi ve işletilmesi gerekiyor” diye konuştu.
İlgili kurumlarla sözleşme imzalayarak, işçilerin haklarını sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerini kaydeden Etyemez, “Onları enflasyona ezdirmeden haklarını verme çabası içerisindeyiz. Hem de sosyal diyalog açısından paydaşlarımızla bir araya gelerek, sorunlarımızı masa etrafında çözerek yürütüyoruz. Çünkü bir biliyoruz ki, dezavantajlı kesimlerin haklarını verdiğiniz oranda, onlar da kendilerine düşen görevi yerine getireceklerdir” şeklinde konuştu.

“KAMU ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”
1 Ağustos itibariyle kamu çalışanları ile masaya oturacaklarını kaydeden Bakan Yardımcısı Etyemez, “Bugüne kadar onları da enflasyona ezdirmediğimiz gibi bu yıl da önümüzde 2 yıl için yapacağımız sözleşmeyle, onların da enflasyona ezdirmeden haklarını verme gayreti içerisindeyiz. Bunları verirken elbette ki ülkemizin ekonomik durumunu ve geleceğini de önemsiyoruz. Bunları yaparken hem işverenimizi hem de çalışanımızı, çalışma barışını etkileyecek şekilde, onlarla bir huzur içerisinde, bu ülkenin ekonomisinin, istikrarının devamı için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’ya, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli adına Yardımcısı Hüseyin Baran’a, Akşehir Belediye Başkanı Albülkadir Oğul’a ve prim borcu olmayan diğer belediyelere ödülleri verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA