• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prenses yatırımı
10 Aralık 2015 Perşembe 08:16

Prenses yatırımı

Suudi Kraliyet ailesi üyesi Prenses Basmah Bint Saud, Türkiye’de gıda, eğlence ve giyim alanında yatırım planladığını söyledi. “Büyük bir Türk markası bakıyorum” diyen Suudi Prenses, ayrıca konut almayı da düşünüyor.

Dünyanın en güçlü aileleri arasında yer alan Suudi Arabistan Kraliyet ailesi üyesi Prenses Basmah Bint Saud, restaurant, giyim ve eğlence sektöründe iş yapmak için bir Türk markasını araştırdığını söyledi. Türkiye’de restaurant, eğlence ve giyim alanında büyük bir pazar olduğunu kaydeden Prenses Basmah Bint Saud, Türkiye’ye yatırım konusunu ciddi olarak düşündüğünü kaydetti. Modern Suudi Arabistan’ın kurucusu Kral Abdulaziz’in torunu ve onun 1953-1964 yılları arasında hüküm süren oğlu Kral Saud’un en küçük çocuğu olan Prenses Basmah Bint Saud bin Abdulaziz ile Pazarlama Zirvesi’ndeki konuşması öncesi sohbet ettik. Farklı alanlarda başarı hikayeleri olan Prenses Basmah Bint Saud’un kendine ait 4 markası var. Gıda ve medya alanında olan bu şirketlerini büyütmeyi hedefledeğini söyleyen Prenses Basmah Bint Saud’un İngiltere başta olmak üzere Suudi Arabistan ve Rusya’da restaurant yatırımları bulunuyor.

TÜRK KADINI BAŞARILI

Başarılı bir işkadını kimliği ile tanınan Prenses Basmah, Türkiye’de yatırım şartlarını öğrenmeye başladığını da söyledi. Prenses Basmah Bint Saud “Türk hukuk sistemini, vergi sistemini öğrenmeye çalışıyorum şu an. Yatırım öncesi ekonomi konusunda araştırmalar yaparım. En güzel ve karlı yatırım ne olabilir diye düşünüyorum. Gıda, eğlence, araştırma ve giyim sektörlerinde iş yapıyorum. İstanbul’un eğlence sektörü veya restaurant işi için güzel bir pazar olduğunu düşünüyorum. Giyim, restaurant ve eğlence sektörlerinde yatırım yapmak için büyük bir Türk markası bakıyorum” diye konuştu. Arap yatırımcılarının farklı sektörlerde yatırım yapmak için Türkiye’yi tercih etmeleri ile ilgili olarak da Prenses Basmah “Türkiye, coğrafi olarak Arap dünyasına yakınlığı nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bize yabancı gelmeyen şeyleri burada bulabiliyoruz. Kültürel hayatımız, yaşam tarzlarımız benzer. Bir de Türk dizilere olan ilgi tabii” dedi. Prenses Basmah Türkiye denince aklına ekonomik gücü olan bir ülke geldiğini söyledi. Prenses Basmah “Türkiye üretimiyle, sanayisiyle modern bir ekonomi yarattı. Küresel olarak ortaya çıkan güçlü ekonomiler arasında yer alıyor. Bunun yanında Türk kadını global arenada oldukça başarılı,  ekonomik ve sosyal alandaki konumları nedeniyle de ön plana çıkıyorlar” diye konuştu.

‘Prenses bile olsanız müşterileriniz ile kahve içmeniz gerekir’

Üç tanesi hizmet ve gıda bir tanesi de medya sektöründe hizmet veren 4 markanın sahibi olan ve Pazarlama’nın Prensesi olarak da tanınan Prenses Basmah, müşteriyi dinlemenin ve ihtiyaçlarını anlamanın önemine değindi. Basmah Bint Saud “Müşteriyi dinlersek onların gereksinimlerine yönelik çözümler üretebiliriz. Bir prenses olsanız bile müşterilerinizle oturup kahve içmeniz ve sizden ne istediklerini dinlemeniz gerekiyor” dedi.

Boğaz’da değil Hatay’da ev bakıyor

 

İstanbul’a yedinci gelişi olduğu da söyleyen Prenses Basmah Bint Saud “ ‘Neden İstanbul’da bir gayrimenkul yatırımı yapmıyorsunuz’ diye soruldu. Ben de ilk defa o zaman neden olmasın diye düşündüm. İki yıllık bir plan dahilinde bu gerçekleşebilir” dedi. İstanbul’u çok sevdiğini söyleyen Prenses Basmah, “Boğazda bir ev bakmıyorum. Ben boğaz insanı değilim. Hatay’dan çok etkilendim. Orada düşünüyorum. Harika bir coğrafya. Yemekler inanılmaz. Dağları ve sahili cezbedici” dedi. STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA