• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Portekiz ve İtalyan öğrenciler Akşehirde
10 Mayıs 2011 Salı 16:58

Portekiz ve İtalyan öğrenciler Akşehir'de

Comenius Çok Ortaklı Okul Projesi kapsamında Akşehir'e gelen Portekiz ve İtalyan öğrenciler, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul'u makamında ziyaret etti.

Comenius “Çok Ortaklı Okul Projesi” kapsamında Akşehir'e gelen Portekiz ve İtalyan öğrenciler, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul'u makamında ziyaret etti.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından, "G.A.I.A (Gathered All In Action) For A Better Europe" adlı Comenius “Çok Ortaklı Okul Projesi” kabul edilen Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Portekiz ve İtalyan ortakları Akşehir'e geldi.

Akşehir'e gelen 10 Portekiz 5 İtalyan öğrenci ile 8 öğretmen, Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Erşan Başarı ve okul öğretmenleri ile birlikte Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul'u makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, yurt dışından gelen konukları Akşehir'de görmekten ve onları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, Akşehir'in tarihi ve kültürü hakkında bilgiler verdi. Ziyaretçilerde Akşehir'de bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında Başkan Oğul'u bilgilendirdi. Proje kapsamında, öğrencilerin çevreye karşı duyarlılıklarını arttırmaya ve çevresel sıkıntılara dikkat çekmeye yönelik faaliyetlerde bulunulacak. Koordinatör okul olan Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi ve ortaklarının, bulundukları kentlerle alakalı çevresel sorunlar ve bu sorunlara olası çözüm önerileri üzerine çalışmalar düzenleyecekleri belirtildi.

Portekiz ve İtalyan öğrencilerin de yer alacağı proje toplantısında, 10 Portekizli öğrenci ve 5 İtalyan öğrenciyle beraber Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri bir dergi çıkartarak doğal çevrelerinde bulunan bitki örtüsü üzerine çalışmalar düzenleyecek. Yurtdışından gelen konukların, bir hafta boyunca misafir edilerek Akşehir Kültürü'nün tanıtılacağı kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA