• Konya31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK, Zerdüştlük kanalı kurdu
01 Eylül 2012 Cumartesi 17:44

PKK, Zerdüştlük kanalı kurdu

Provokasyonlarına ve kanlı eylemlerine Müslüman Kürtleri alet edemeyen terör örgütü PKK, bölgede "Zerdüştlük ve Yezidilik" yayınına başladı.

Provokasyonlarına ve kanlı eylemlerine Müslüman Kürtleri alet edemeyen terör örgütü PKK, bölgede "Zerdüştlük ve Yezidilik" yayınına başladı. Çıra TV ismi verilen kanalda Kürtlere Zerdüştlük propagandası yapılıyor.

Kanalın logosu Zerdüştlük'ün sembolü de güneş ve ateşten oluşuyor. Ağustos ayı başında yayına geçen kanal, PKK'nın yayın organları olan Fıratnews ve Özgür Gündem gazetesinde, "ÇIRA TV'nin tüm yayınları Kürtçe olacak ve Yezidilik inancı ile kültürünü anlatan programlara ağırlık verilecek" ifadeleri ile duyuruldu.
Kürtçede ışık ya da ateş anlamına gelen Çıra TV'de Yezidilerin nasıl ayin yaptıkları, toplumsal adetleri anlatılırken, bolca Yezidiliğin Kürtlerin milli dini olduğu propagandası yapılması dikkat çekiyor.
Kanalda, İslamiyet ve İslama ait değerler açık bir dille eleştirilirken, Yezidilik ve Zerdüştlük'e övgüler diziliyor.
Çıra TV'de yayınlanan bazı programların adları şöyle: "Yezidiler Gelin", "Gerçek Tarih", "Durum", "Yezidi Evi", "Yezidi Güneşi", "Çocuk Programı"...
Kamplarda Zerdüştlük eğitimi
Avrupa'nın yanı sıra Kürtlerin yoğun yaşadığı, Kuzey Ermenistan, Rusya ve Avrupa'dan izlenebilen kanalın, ileriki dönemlerde bu formatta özellikle çocuklarla gençliklere yönelik yayınlar yapacağı belirtiliyor.
Geçtiğimiz günlerde de Batman'da örgütün sahte imamlarından Kasım Koç'un Kürtler Zerdüşttür içerikli konuşması basına yansımıştı. Örgütten kaçarak güvenlik güçlerine sığınan çok sayıda örgüt mensubu da PKK kamplarında Zerdüştlük propagandası yapıldığını ve İslam dininin aşağılandığını itiraf etmişti.
Belçika'da Brüksel Merkezli Abdullah Öcalan Sosyal Bilimler Akademisi, Yezidiliğin Kürtlerin dini olduğu iddiasını akademik olarak temellendirmek ve Yezidiliği Kürt halkına benimsetmek çalışmalar yapıyor.
ÖCALAN: İSLAMİYETE KARŞI EN BÜYÜK DİRENİŞİ YEZİDİLER SERGİLEDİ
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın da İslamiyete karşı Yezidiliği öne çıkaran açıklamalarının bulunduğu biliniyor. Öcalan Yezidilikle ilgili olarak şunları söylüyordu:
"İslam ordularına karşı en büyük direnişi gerçekleştiren ve yıllarca süren, ardı arkası kesilmeyen isyanlarla özüne sahip çıkanlar dağlık alanlara yerleşmiş olan Yezidilerle Aleviler olur. Bu direniş esasında özüne sahip çıkan Kürtlüğün ifadesidir. Çünkü binlerce yıllık geçmişiyle uygarlık yaratmış olan bir halkın zorlu da olsa teslim alınması hiç de kolay olamayacaktı. Köklü tarihini kendine dayanak yapan halkın bu ana kitlesi diğer halkları da kendi yanında çekerek doğal eritme sürecini yaşatır. Kürt sosyal yaşamının eşit ve özgür yanlarıyla insanın doğasına en yakın konumunu halen koruyor olması, diğer halkları da kendine çekmekte ve diğer baskıcı zülumkar ve insanın doğasına aykırı yaşam tarzları karşısında çekim merkezi olmaktadır."
Öcalan'ın bu sözleri, "PKK Online" internet sitesinde halen, "Yezidilik" başlığı altında "Reber Apo" imzasıyla yayında.
İSLAMA BAKIŞLARININ EN NET TEZAHÜRÜ
Kürtlerin Müslüman kimliklerini sindirmek ve Türk-Kürt ayrışması çıkarmak amacıyla alternatif Cuma, alternatif teravih namazları gibi organizasyonlarla İslamiyet karşıtı propaganda yapan örgütün, Yezidiliğin anlatıldığı bir kanalı yayına sokması, PKK ve yandaşlarının İslamiyete ve Müslümanlara karşı bakışının en net tezahürü olarak değerlendiriliyor.
STAR GAZETESİ

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gri kategorideki terörist Hatay'da tutuklandı
  • AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Kriz senaryolarını boşa çıkarağız
  • Konyaspor'da olağan kongre öncesi Erkan Genç adaylıktan çekildi
  • Fatih Karagümrük'te Süper Lig sevinci
  • Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde denetim

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA