• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK saldırırken heronu kapattılar!
16 Ağustos 2010 Pazartesi 13:59

PKK saldırırken heronu kapattılar!

Usak Genel Koordinatörü Doç. Dr. Sedat Laçinerin iddiaları ve mümkün olduğunun doğrulanması bu haberi görenleri şok edecek
Usak Genel Koordinatörü Doç. Dr. Sedat Laçiner’in, 7 askerin hayatını kaybettiği İskenderun’daki PKK saldırısı ile ilgili, “Heronlar’ın görüntüleri yazılım nedeniyle İsrail’e gidiyor. İsrail, Heronları PKK saldırırken kapattı” iddiasıyla ilgili Vakit’e konuşan emekli Havacı Teknisyen Halil Yılmaz, “Teknolojik olarak bu mümkün” dedi.

Usak Genel Koordinatörü Doç. Dr. Sedat Laçiner'in, 7 askerin hayatını kaybettiği İskenderun'daki PKK saldırısı ile ilgili, "Heronlar'ın görüntüleri yazılım nedeniyle İsrail'e gidiyor. İsrail, Heronları PKK saldırırken kapattı" iddiasıyla ilgili konuşan emekli Havacı Teknisyen Halil Yılmaz, "Teknolojik olarak bu mümkün" dedi. Yılmaz, hava kuvvetlerinde, İsrail tarafından modernize edilen F-4 Fantom uçaklarının uçuşunda görev yaptığını dile getirerek, "Uçaklarda yüksek frekans sistemi kullanılır. Üretici ya da modernize eden firma isterse bir üst frekansı kendisine saklar, böylece uçağın kontrolünü elinde tutabilir" diye konuştu.

İSRAİL KENDİSİNE KARŞI TEKNOLOJİ SATMAZ

İsrail tarafından modernize edilen tank ve uçakların İsrail'le muhtemel bir savaşta etkisiz olacağını kaydeden Yılmaz, "İsrail kendi geliştirdiği teknolojinin kendisine karşı kullanılmasına tabii ki izin vermeyecektir. Savunma sanayinde teknoloji transferi öyle para verilerek alınacak bir şey değildir. Şimdiye kadar İsrail ile sorun çıkmadı, çünkü bu zamana kadar her şey onların istediği gibi gidiyordu. Ancak artık işler değişti, Türkiye ile İsrail'in çıkarları paralellik arz etmiyor. Bunun sonuçları görülecektir. Bu nedenle milli savunma sanayinin geliştirilmesi bundan sonra çok daha büyük bir önem taşıyor" dedi.

DİKER: "BU KUŞKULAR HEP VARDI"

Emekli Hava Yarbay Tevfik Diker de, Laçiner'in dile getirdiği iddiaların, İsrail ile savunma sanayi alanında yapılan anlaşmalarla ilgili dile getirilen kuşkuları arttırdığını dile getirerek şöyle konuştu: "Teknolojiyi üreten kim ise onun imkân ve kabiliyetlerini bilir, istediği anda istediği gibi yönlendirir. Yıllardır özellikle savunma sanayinde dışarıdan teknoloji alımında bazı bilgilerin verilmediği ifade edilir. Havacılıkta da bu kuşkular hep karşımıza çıktı. Bu konuda Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'nın toplumu tatmin edecek bir açıklama yapması şarttır. Sayın Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül bu konuda Genelkurmay Başkanlığı'nın lojistik başkanı gibi davranmak yerine toplumu tatmin edecek bir açıklama yapmalıdır."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA