• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK insanları nasıl kandırıyor?
02 Haziran 2012 Cumartesi 21:47

PKK insanları nasıl kandırıyor?

Şırnak'tayakalanan terör örgütü üyesi ile komutanlar tarafından 2 günde teslim olmaya ikna edilen PKK'lı teröristler örgüt içinde yaşanan korkunç olayları anlattı.

"Teslim olmak isteyene hayat hakkı yok" diyen N.D, şöyle devam etti: Teslim olmak için mağaradan çıkmaya karar verince 5 yıllık arkadaşlarım bana ateş açtı.

GÜVENLİK güçlerinin 18-23 Aralık 2011 tarihleri arasında Cudi Dağı'na düzenlediği operasyonda ikna edilerek teslim olmaları sağlanan ve komutanla yaptığı konuşma kamuoyuna dağıtılan terör örgütü mensubu 'Denktav' kod adlı N.D. ile İran nüfusuna kayıtlı 'Asur' kod adlı P.R., ilk kez hakim karşısına çıktı. N.D., "Propagandadan etkilenip dağa çıktım. Örgüte katılan korkudan bir daha kaçamıyor. Cudi operasyonu benim için bir fırsat oldu. Komutanın 'teslim olun' demesindeki ses tonu bana güven verdi ve teslim oldum" dedi.

Komutanın sesi bana güven verdi

Terör örgütüne İstanbul'da mimarlık fakültesi okurken, yapılan propaganda ve arkadaş çevresinin yönlendirilmesiyle katıldığını anlatan N.D., "Birkaç kez PKK'dan kaçma girişimlerim oldu. Korkudan kaçamadım. Askerin son operasyonu benim için fırsat oldu. Ben güvenlik güçlerine tek bir kurşun sıkmadım. Terör örgütünün arşiv işleriyle ilgilendim. Bu yüzden hiçbir eyleme katılmadım. Bilgisayar ortamında belgeleri düzenliyordum. Arşivleri düzenliyordum" diye konuştu.

Teslim olmak isteyen öldürülüyor

Mağaradan, teslim olmak için çıkmaya karar verdikten sonra 5 yıldır birlikte dağda kaldıkları arkadaşlarının kendisine ateş ettiğini belirten N.D, teslim olmak isteyenlere hayat hakkı tanınmadığını söyledi. N.D., "Mağaradaki PKK'lılar bana ateş etti. Dışarıda da asker bekliyordu. Teslim olduktan sonra bir komutanla yaptığımız konuşma basında yer aldı. Beni aileme götüreceğini söyledi. Ben pişmanım. Tahliyemi istiyorum" şeklinde konuştu.

Avrupa diye Şırnak'a gönderdiler

İran uyruklu P.R. ise örgütün kendisini, Avrupa'ya götüreceği yönünde söz verdiğini, buna kanarak PKK'ya katıldığını belirtti. P.R., "Avrupa yerine beni Şırnak'a gönderdiler. O dağlara çıkan bir daha dönemiyor" dedi. Cudi'de çıkan çatışmada mayıncı olarak bildikleri 'Bager' kod adlı örgüt mensubunun öldürüldüğünü anlatan P.R, "Çatışmada 2 örgüt mensubu, kaldığımız mağaraya kaçtı. Asker mağaranın etrafını sardı ve teslim olun çağrısında bulundu. İki gün boyunca bizim teslim olmamızı bekledi. Botan bölgesi komutan yardımcısı teslim olmamıza izin vermiyordu. Mağaraya çok gaz bombası atılınca çatışma çıktı" dedi.

ŞIRNAK'TA yakalanan terör örgütü üyesi M.Y, şahit olduğu dehşet verici bir infazı anlattı
2005 yılında bir milisin, Yüksekova'da örgütün toplantı yaptığını emniyete haber verdiği için, hakkında infaz kararı çıktığını belirten M.Y, bu kişinin ortadan kaybolması üzerine örgütün bu kişinin karısını kaçırdığını anlattı. İhbarcıya örgütün 'karın elimizde teslim ol' talimatı verdiğini belirten M.Y, milisin de daha sonra teslim olduğunu açıkladı.

Karısının önünde diz çöktürdüler

Örgütün ihbarcı için burada yeniden infaz kararı aldığını kaydeden itirafçı M.Y. "Alişer Koçgiri ve Gülistan kod adlı kadın terörist, ihbarcının ellerini arkasından bağlayarak diz çöktürdüler. Daha sonra karısının eline silah vererek kafasına sıkarak infaz ettirdiler. Bu kadın serbest bırakıldı ancak aradan bir yıl geçmeden dağa gelerek örgüte katıldı."

Suriyeliler dinsizlik baskısı yapıyor

M.Y, "Özellikle Suriyeli teröristler dinsizlik konusunda çok baskındırlar. 'Kürtlerin dini Müslümanlık değil, Zerdüştlüktür' diye konuşuyorlardı" dedi. İtirafçı, Fehman Hüseyin ve Cemil Bayık'ın da eğitimlerde dinsizlik baskısı yaptığını anlattı.

PKK sığınaklarından İncil ve Zerdüştlük kitabı çıktı

MUŞ'UN Bulanık ilçesinde bir süre önce polise teslim olan terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumlusu Kendal kod adlı S.Ö.'nün örgütün ait eğitim kampları ve sığınaklarının bilgisini verdi. Bunun üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, terör örgütüne ait 2 eğitim kampı ile 5 sığınağı ortaya çıkardı. Sığınaklardan 2 adet uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği, 22 piknik tüpü, 1 jeneratör, 1 gaz lambası, 250 litre benzin ile çok miktarda gıda ve giyim malzemesi, İncil, Zerdüştlük ile ilgili kitaplar ve örgütsel doküman bulundu.

STAR GAZETESİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA