• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK Gülen cemaatini hedef aldı
10 Eylül 2010 Cuma 10:02

PKK Gülen cemaatini hedef aldı

Ateşkes ilan edilmesine rağmen Hakkari'de 9 pkklının öldürülmesi üzerine Güneydoğu karıştı
Pkk, öldürülen 9 kişinin intikamını alacağını duyururken örgüt içinde ateşkesin iptal edilmesi konuşulmaya başladı.

PKK'nın yeni hedefi: Gülen Cemaati

Pkk'ya yakın haber ajansı fitratnews'te yapılan bir açıklamaya göre örgütün yeni hedefi Fethullah Gülen cemaati, Gülen cemaatine bağlı dershanelere çocuklarını gösteren aileler ve Akparti teşkilatlarında yönetici ve üye olanlar. PKK'nın Gülen Cemaatine yakın olan dershanelere çocuklarını gönderen halkı hedef alması Güneydoğu'da yeni bir süreci başlatacak gibi gözüküyor.

Açıklamada "uzman çavuşlara ve polislere evlerini kiralayanların, Fethullah Gülen Cemaatine bağlı okul ve dershanelere çocuklarını gönderenlerin en ağır şekilde cezalandırılacağı" bildirildi.

Açıklamada, "30 yıldır süren bir savaş politikası TC hükümeti PKK'nin bu güne kadar yürüttüğü bütün barış çabalarına rağmen hiçbir zaman barış yanlısı olmamıştır. PKK'nin bütün eylemsizlik ve ateşkeslerinde büyük kayıplar vermiştir. Bu kayıplar halk arasında büyük üzüntülere sebebiyet vermektedir. Halk inisiyatifi olarak PKK'nin göstermiş olduğu barış hassasiyetlerini ve erdemliğini saygı ile karşılıyoruz. Halk olarak bundan böyle bir eylemsizlik ve ateşkesin devlet tarafından verilinceye kadar bu mücadelenin sürmesi taraftarıyız. İçinde bulunduğumuz mübarek ayda bölgemizde yaşanan şahadetlere sesiz kalmayacağımızı alenen açıklıyoruz. Amerika'nın bile Irak'ı işgal sırasında Ramazan ayından dolayı, işgaline belli bir süre ara verdiğini açıklarken, TC Hükümeti katliamlarına devam etmiştir" denildi.

Açıklamanın devamında şunlar ifade edildi: "Bütün bu sebeplerden dolayı halk inisiyatifi olarak bugün evlerini polise ve uzmanlara kiralayan aileler, iş yerlerini Ana Fen Dershanesi, Fem Dershanesi ve Hatice Avcı Kolejine kiralayanlar ve çocuklarını gönderenler, en ağır şekilde cezalandırılacaklardır. Halk olarak Fethullah Gülen Cemaati ile ilişkisi olan ve AKP Hakkari teşkilatına üye ve yönetici olan herkes hedeflerimiz arasıdan olacaktır."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA