• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Peygamberimiz manevi rehberdir
20 Nisan 2013 Cumartesi 20:43

Peygamberimiz manevi rehberdir

Konya Ülkü Ocakları Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Zafer Meydanında vatandaşa gül suyu ile birlikte lokum bisküvi ve Hz. Muhammed (S.A.V)in sözlerinden oluşan broşürlerden dağıttı.
Konya Ülkü Ocakları Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Zafer Meydanı’nda vatandaşa gül suyu ile birlikte lokum bisküvi ve Hz. Muhammed (S.A.V)’in sözlerinden oluşan broşürlerden dağıttı. Programda Konya Ülkü Ocakları adına açıklama yapan, Konya Ülkü Ocakları Sosyal Faaliyetler Birim Başkanı Mehmet Zahit Solak, Kutlu doğum Haftası’nın bu yıl ‘Hz. Peygamber ve İnsan Onuru’ temasıyla işlendiğini hatırlatarak, temanın yerinde bir tercih olduğunu söyledi. Kutlu Doğum Haftası’nı huzur, hoşgörü ve kardeşlik için bir dönüm noktası olmasını temenni eden Solak, “İki cihan serveri Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam insanlık alemini onurlandırmış, insanlığın umudu olmuştur. Şüphesiz insanları diğer canlılardan ayıran en temel vasıf onur veya şerefle müşerref kılınmasıdır. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Biz insanı en güzel şekilde yarattık” buyururken bunu vurgulamıştır. Şurası bir gerçek ki, insanoğlu yaratılmışların en şereflisi en ayrıcalıklısıdır. Efendimiz Resulullah ise; onurun zirvesi olarak insanlığın sultanı, gönüllerin hakimi, hidayetin sözcüsü, vicdanların seslendiricisi ve son hak Peygamber olarak hepimizin iftiharı ve manevi rehberidir” dedi.
‘ÜSTÜNLÜK TAKVADADIR’
 Hiçbir insanın birbirine üstünlüğünün olmadığını ve kardeşçe kucaklaşmak gerektiğini vurgulayan Solak sözlerini şöyle sürdürdü: “Amaç iki olmak değil birde buluşmaktır. Yüce Rabbimiz’in yanında üstünlük, derimizin rengine, kökenimizin ne olduğuna, nerede doğduğumuza ve nereli olduğumuza göre tayin edilmemiştir. Biliyoruz ki, üstünlük ırka, mezhebe, soya göre belirlenmemiştir. İman ettiğimiz tek gerçek şudur ki üstünlük takvadadır. Bu itibarla kutlu dinimiz İslam’ın özünde kardeşlik, gerçek anlamıyla barış ve huzur içinde birlikte yaşama ülküsü vardır. Aziz Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14’5 asra rağmen, sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi hepimiz için çok önemli öğütler içermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, O’nun insanlığa tebliğ ettiği ilahi mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyoruz”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • Milletin hastanesinde çalışmalar devam ediyor
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA