• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Paralel bürokratı azletti
18 Mart 2014 Salı 09:17

Paralel bürokratı azletti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Gülen cemaatinin ülkedeki en üst düzey bürokratı olarak gösterilen Elnur Aslanov'u azletti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Politik Analiz ve Enformasyon Daire Başkanı Elnur Aslanov'u görevinden aldı. Aslanov'un adı ülkedeki 'paralel yapı' tartışmalarıyla gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı sitesinde yer alan açıklamada, Aslanov'un görevinden azledildiği duyuruldu. Açıklamada, kararla ilgili herhangi bir gerekçe belirtilmedi.

MEKTUPLA GÜLEN'E BAĞLILIK BİLDİRDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Öte yandan Azerbaycan medyasında çıkan bazı haberlere göre Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Politik Analiz ve Enformasyon Daire Başkanı Aslanov ile bazı kamu görevlilerinin, Azerbaycan'daki 'paralel yapı'yla bağlantılı oldukları iddia edilmişti. Elnur Aslanov'un da Fethullah Gülen'e mektup yazdığı, ve bu mektubunda Gülen'e bağlılığını ifade ettiği ileri sürülmüştü.

DEVLET KADROLARINA SIZILDI

Türkiye'deki 'paralel yapı'nın Azerbaycan devlet kadrolarına da sızdığı ve ülkede bazı devlet adamları ile milletvekillerinin bu yapıyla bağlantılı olduğu belirtilen haberlerde, Elnur Aslanov'un, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ferhat Memmedov'un, milletvekilleri Ceyhun Osmanlı, Fuad Muradov ve Büyük Kurtuluş Partisi Başkanı Fazıl Mustafa'nın 'paralel yapı'yla bağlantılı oldukları iddia edilmişti. Adı geçen isimler iddiaları yalanlamıştı. Öte yandan isimlerinin yer aldığı listenin, Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Hasan Zeynalov'un Cumhurbaşkanlığı İdaresine ve Dışişleri Bakanlığı'na gönderdiği bir raporda yer aldığı öne sürüldü.

Azerbaycan medyasında yer alan haberlere göre 'paralel yapı'yla bağlantılı oldukları belirtilen isimler Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu tarafından hazırlanan raporda da yer alıyordu.

Başkonsolos raporunda var

Azerbaycan medyasında, Türkiye'deki 'paralel yapı'nın Azerbaycan devlet kadrolarına da sızdığı ve ülkede bazı devlet adamları ile milletvekillerinin bu yapıyla bağlantılı olduğuna ilişkin haberler yayınlanmıştı. Yeni Müsavat gazetesi, Azadlık gazetesi, Gündelik Telegraf gazetesi ile anspress.com gibi yayın organlarında yer alan haberlerde, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Politik Analiz ve Enformasyon Daire Başkanı Elnur Aslanov'un, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ferhat Memmedov'un, Milletvekilleri Ceyhun Osmanlı, Fuad Muradov ve Büyük Kurtuluş Partisi Başkanı Fazıl Mustafa'nın 'paralel yapı'yla bağlantılı oldukları iddia edildi. Haberlerde, Türkiye'deki 'paralel yapı'yla bağlantılı oldukları belirtilen devlet adamları ve milletvekillerinin isimlerinin yer aldığı listenin, Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Hasan Zeynalov'un Cumhurbaşkanlığı İdaresine ve Dışişleri Bakanlığı'na gönderdiği bir raporda yer aldığı öne sürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA