• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Panplast çalışanları Kızılay’a kan verdi
13 Mart 2016 Pazar 15:49

Panplast çalışanları Kızılay’a kan verdi

AB Holding iştiraklerinden birisi olan ve 2007 yılında Cihanbeyli ilçesinde kurulan Panplast Entegre Plastik Tesisleri’nde yoğun bir iş temposunun ardından sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi ihmal etmeyen çalışanlar, Kızılay’a kan bağışında bulundu. 

Türk Kızılay’ının “Kan Ver, Hayat Kurtar” sloganı ile başlattığı kampanyaya duyarsız kalmayan Panplast çalışanları, AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un bundan yıllar önce başlattığı sosyal sorumluluk projesine destek verdiler ve geçtiğimiz günlerde topluca kanlarını Kızılay’a bağışladılar.
Konya Şeker’in bundan 9 yıl önce Cihanbeyli ilçesinde kurduğu Panplast Entegre Plastik Tesisleri’nde sulama sezonunun da başlamasıyla birlikte üretime tam gaz devam ediliyor. 6 yıl önce İsrail ve Yunanistan’dan damla sulama boruları ithal eden Türkiye, Panplast’ın devreye girmesiyle birlikte 10 ülkeye damla sulama boruları ihraç etmeye başladı.
Bölgede yaşanan vahşi sulamanın önüne geçmek, bölgede var olan kıt su kaynaklarını daha verimli kullanmak amacıyla 2007 yılında kurulan Panplast Entegre Plastik Tesisleri, modern sulamanın önünü açmış ve üreticilere sağladığı imkanlarla da hem ürün kaybının hem de su kaybının önüne geçti. Cihanbeyli’yi plastik üssü haline çeviren tesislerde damla sulama sistemleri üretim tesislerinin yanı sıra PVC ve Korige Boru Üretim Tesisi, Çuval Tesisi, Enjeksiyon Tesisi, Film ve Baskı Tesisi ile Geri Dönüşüm Tesisi bulunuyor. Panplast Entegre Plastik Tesisleri’nde 400’e yakın kişi çalışıyor.
Bilindiği üzere Konya Şeker’in bölgelerimize yaptığı sanayi tesislerin çalışanların tümü AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un talimatlarıyla bölge halkından oluştuğu belirtildi. Bölge insanının ve üretici çocuklarının çalıştırıldığı tesislerdeki bu uygulama ile hem bölgedeki işsizliğe çözüm bulunmuş, hem bölge halkının ekonomik gelirinin artması sağlanmış, hem de bölgenin gelişmesine ve kalkınmasına ciddi anlamda büyük katkı verdiği kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA