• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özürlüler kanunu uygulansın istiyoruz
28 Nisan 2012 Cumartesi 13:12

'Özürlüler kanunu uygulansın istiyoruz'

Türkiye Sakatlar Derneği Çumra Şube Başkanı Kasım Güleç, 5378 Sayılı Özürlüler Kanunu'nun uygulanmasını istediğini belirtti.
Türkiye Sakatlar Derneği Çumra Şube Başkanı Kasım Güleç, 5378 Sayılı Özürlüler Kanunu'nun uygulanmasını istediğini belirtti.
Güleç, gazetecilere yaptığı açıklamada, özürlü bireylerin bağımsız olarak yaşamını sürdürmesi ve günlük faaliyetlerde bulunabilmesinin önemli olduğunu söyledi. Özürlünün bağımsız olarak yaşamasına izin verecek şekilde düzenlenecek resmi ve özel kuruluşların hizmet binalarının daha kolay, basit, daha az enerji ile işlerin yapılabilmesini sağlayacak şekilde rampaların yapılmasını istediklerini aktaran Güleç, şunları kaydetti: 
 ''Bunlar engellilerin hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini arttıran unsurlardır. Bu nedenle özürlü bireyin yaşamını iyi hale getirmek için 5378 sayılı Özürlüler Kanunu ile düzenlenen madde 'Kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, mevcut tüm yol ve kaldırımlar yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel altyapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapılar bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihden itibaren yedi yıl içerisinde özürlülerin erişimine uygun duruma getirilir' demektedir. Resmi yazıyla resmi kurumlara ve özel kurumların yetkililerine bildirdik, bu tarihten sonra haklarımızı aramak için diyalogları arttırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Engelli bireylerin günlük yaşamı kolaylaştırıcı düzenlemelerin bir an önce yapılması bizleri mutlu eder.'' AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA