• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öztürkten sivil anayasa talebi
30 Haziran 2011 Perşembe 14:21

Öztürk'ten sivil anayasa talebi

Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgunu makamında ziyaret etti.
Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’u makamında ziyaret etti. Başkan Öztürk’e Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Seyit Karaca ile İsmail Yağcı eşlik etti. Ziyarette Başkan Öztürk genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diledi.
 
Öztürk: “12 Haziran’ın önemi tarihe geçti”
12 Haziran milletvekilliği genel seçimlerini değerlendiren Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Türkiye’nin demokratik bir seçim sürecini daha geride bıraktığını söyledi. Türk halkının demokrasiyi özümseyerek siyasi iradesini kullanma konusunda tereddüt yaşamadığını ifade eden Öztürk, “12 Haziran seçimleri ülkemiz demokrasisi açısından önemli bir gün olarak tarihe geçmiştir. Sandığa yansıyan oyların yüzde 95’inin Mecliste temsil edilecek olması son derece önemlidir. Tamamlanan seçim sürecinin başta Konya milletvekillerimiz olmak üzere seçilen tüm yeni milletvekillerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Türk halkı sivil demokrasiye bağlılığı çerçevesinde tercihini kullanmıştır.
 
Ülkemizde siyasi istikrar ortamının yeni dönemde de devam etmesini ümit ediyoruz. Çünkü  iş dünyası olarak, ekonomik ve siyasi istikrar ortamında geleceğe umutla bakabiliyoruz. Bu bakımdan ülkemizin ekonomik gelişiminin devamı açısından gerçek demokrasiyi vazgeçilemez bir unsur olarak görüyoruz” dedi.
 
 Sivil anayasanın önemine de işaret eden Başkan Öztürk, iş dünyasının da içinde yer aldığı, siyasi partilerin uzlaştığı yeni bir sivil anayasanın ekonomiye büyük katkı sağlayacağını belirtti.
 
Sorgun: “Güçlü bir Türkiye’nin inşasında güçlü bir demokrasi şart”
Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Sorgun ise; halkın büyük bir teveccühle AK Parti’yi iktidara getirdiğini ve sivil anayasa beklentisinin olduğunu kaydetti. “Dış İşleri Bakanımızla, milletvekili adaylarımızla, belediye başkanlarımızla, il genel meclisi üyelerimizle, belediye meclisi üyelerimizle, teşkilat mensuplarımızla, gönüllülerimizle aylarca çok titiz ve ciddi bir seçim çalışması yürüttük. Ak Parti rekorunu Konya olarak kırdık.” diyen Sorgun, bu başarıyı gerçekleştiren Konyalılara teşekkür etti. Başkan Sorgun, yeni bir sivil anayasanın hazırlanması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini, daha özgürlükçü ve demokratik bir anayasanın oluşturulması için sivil toplum kuruluşlarıyla ortak hareket edeceklerini ve güçlü bir Türkiye’nin inşasında güçlü bir demokrasinin şart olduğunu söyledi.
Sorgun: “TBMM halkın aynasıdır, halkındır, tozlanmaya bırakılamaz.”
Son günlerde yaşanan olayları da kısaca değerlendiren Sorgun, halkın iradesine kilit vurulamayacağını; üretim, ufuk açma, ülkeye ve insanımıza faydalı olma siyasetinden uzaklaşanlara halkın her fırsatta gerekeni yaptığını belirtti. Siyaset tarihimizin bu siyasetin temsilcisi partilerin ibretlik örnekleriyle dolu olduğunu söyleyen Sorgun, “Halkımız ‘biz görevimizi yaptık, milletvekilleri de TBMM’ye katılarak görevlerini yapmalıdır, beklentilerimizi yerine getirmelidirler. Biz protestoya değil, çalışmaları için gönderdik.’diyor. TBMM halkın aynasıdır, halkındır, tozlanmaya bırakılamaz. Hele hele kırma çabasına hiç kimse giremez. Kim kırma veya tozlandırma çabasına girerse bilsinler ki halk iradesi bunu kabul etmez.”dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA