• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öztürk, İslam Ticareti ve Sanayi Odası 30.Genel Kurulunda
04 Nisan 2014 Cuma 11:30

Öztürk, İslam Ticareti ve Sanayi Odası 30.Genel Kurulunda

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, Tunus’ta düzenlenen İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurulu’na katıldı.

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, Tunus’ta düzenlenen İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurulu’na katıldı. 
İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurul toplantısı Tunus’ta gerçekleştirildi. İslam Odası’na üye 57 ülkenin Odalar Birliği temsilcilerinin katıldığı toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer katıldı.
KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Tunus programı kapsamında Tunus Ticaret, Sanayi ve Elsanatları Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleşen ICCIA Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Birleşik Arap Emirliği, Cibuti, İran, Katar, Kuveyt, Mısır, Moritanya, Nijer, Oman, Pakistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Uganda ve Ürdün’den Odalar Birliği temsilcilerinin katıldığı toplantıda; uluslararası karayolu taşımacılığı TIR sistemi ve helal gıda konusu ele alındı. Toplantıda İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’nın önümüzdeki dönem çalışma programı ve stratejik öncelikleri görüşüldü.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer Türkiye’nin Tunus Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde, Tunus'ta faaliyet gösteren Türk girişimcilerle bir araya geldi. Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ömer Gücük de iştirak ettiği görüşmede yurt dışında faaliyet gösteren Türk işadamlarının birlikte hareket etmeleri ve lobi gücü oluşturmalarının önemi vurgulandı.
İslam Ticaret ve Sanayi Odası 30. Genel Kurul toplantısını değerlendiren Başkan Öztürk, “İslam ülkeleri sanayilerini geliştirerek önümüzdeki 10 yılsonunda 40 trilyon dolar düzeyine çıkması öngörülen dünya ticaretinden gereken payı almak istemektedir. Bu durumda İslam ülkelerinin ticartte işbirliği içerisinde olması bir zorunluluktur. Genel Kurul’da İslam ülkeleri arasında işbirliğinin daha sağlıklı ilerletilmesi görüşülmüştür. Ayrıca toplantı vesilesi ile 57 ülkenin Odalar Birliği temsilcileri ile bir araya gelerek Konya ile işbirlikleri için görüş alışverişinde bulunduk. Bu açıdan Genel Kurul son derece faydalı geçmiştir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA