• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgür Türkiye özlemi için Evet
25 Ağustos 2010 Çarşamba 11:03

'Özgür Türkiye özlemi için Evet'

AK Parti Konya Milletvekillerinin referandumda neden evet denilmesi gerektiği ilçe ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor.
AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Mustafa Kabakçı, Özkan Öksüz, Ali Öztürk ve Ayşe Türkmenoğlu ile Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdullah Ağralı ve İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Edip Emre Görgülügil; Sarayönü, Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu ilçelerini ziyaret etti.
İlk olarak Sarayönü ilçesine giden AK Parti Konya İl Teşkilatı, burada ilk olarak Sarayönü Kaymakamı Kemal Yıldız’ı ziyaret etti. Daha sonra tek tek esnafları dolaşarak destek isteyen vekiller, hükümet meydanında halka seslendi.
 
Özkan Öksüz: “Oylanan bir ülkenin kaderi”
 
12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak olan anayasa değişikliği referandumunda “Evet” oyu isteyen AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz, Anayasa Değişiklik Paketi’nin halkın ve ülkenin faydasına olduğunu vurgulayarak; “Her fırsatta söylüyoruz yine tekrarlıyorum. Bu, kesinlikle bir parti oylaması ya da güven oylaması değildir.  Oylanan bir ülkenin kaderidir. Yani bu referandum bu kadar önemlidir. Halkımız da bu önemin farkındadır ve 12 Eylül’de halkın evet oyu vereceğine inanıyoruz” dedi.
         
 Mustafa Kabakçı: “Referandum partiler üstü bir durum”
 
Anayasa değişikliğinin tek bir partiye yönelik yapıldığını düşünenlerin hata ettiğini belirten AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, bunun siyasi parti seçimi olmadığını, halk egemenliğinin oylanacağını ifade etti. Farklı partilere mensup olan vatandaşlara seslenerek anayasa değişikliğine ‘Evet’ demelerini isteyen Kabakçı; “İsterseniz AK Parti’ye eleştirilerinize, muhalefetliğinize devam edin. Hatta isterseniz genel seçimlerde bize oy bile vermeyin. Ama anayasa değişikliği partiler üzeri bir konu. Bu anayasa
değişikliği ile birlikte artık halkımız söz sahibi olacak” diye konuştu.
 
Ali Öztürk; “Milletimize yaraşır bir anayasa ile yönetileceğiz”
   
  Meydandaki kalabalığa seslenen AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk, anayasa değişikliği ile birlikte artık fişleme gibi özel hayata müdahale niteliği taşıyan konuların anayasadan çıkarılacağını ve özel hayatın artık güvence altına alınacağını söyledi. Anayasa Mahkemesi’nin yasamaya müdahale ettiğini ve meclisi yok saydığını vurgulayan Öztürk ; “Biz yıllar boyunca hiçbir kimseye boyun eğmemiş bir milletiz. Tarihimize baktığınız zaman bunu daha net görmeniz mümkün. Ama her darbe döneminde mutlaka baskıcı bir anayasa dayatıldı. Şu an Anayasa Mahkemesi meclisin kararlarını hiçe sayıyor. Anayasa değişikliği gerçekleşirse eğer tüm bu baskılardan kurtulup milletimize yaraşır bir anayasa ile yönetileceğiz” diye konuştu.
 
Ayşe Türkmenoğlu; “Bazı ‘aydınlar’ milletimizin hayatını karartıyor”
Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ise bazı aydınların halkı aydınlatmak için  hayır kampanyası başlattıklarını hatırlatarak; “Ama bu aydınlar halkı aydınlatmak için değil vatandaşımızın hayatını karartmak için uğraşıyor. Milletimizin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Ama inanın başaramayacaklar. Çünkü bu halk nerde ne zaman ne diyeceğini ne karar vereceğini çok iyi bilir. O ‘aydınlara’ hiç ihtiyacı yok. Halkımız inanıyoruz ki referandumda evet diyecek” dedi.
 
Sami Güçlü; “Özgür Türkiye özlemi için Evet”
 
“Özgür Türkiye özlemi için Evet” diyen AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, Türkiye’nin yıllardır darbe anayasası ile yönetildiğini, sırf bu nedenle bile olsa anayasa değişiklik paketine tüm vatandaşlarımızın “Evet” demesi gerektiğinin altını çizdi. Yargı bağımsızlığının Türkiye’de en büyük yara olduğunun altını çizen Sami Güçlü; “12 Eylül’de ‘Evet’ Türkiye’nin güçlenmesi, özgürleşmesi, yargı bağımsızlığının sağlanması, her alanda ülkenin bölgede gözde ülke haline gelmesi için de evet anlamına gelir. Bu nedenle 12 Eylül’de tüm vatandaşlarımızı sandığa çağırıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA