• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Selçuklu Hastanesinde yetimler sünnet edildi
11 Eylül 2012 Salı 17:08

Özel Selçuklu Hastanesi'nde yetimler sünnet edildi

Konya Özel Selçuklu Hastanesi ve Konya İHH-Ayder Dernekleri işbirliğiyle 7 yetim çocuğun sünnet operasyonu Üroloji Uzmanı Op. Dr. Osman Tufan tarafından yapıldı.

Konya Özel Selçuklu Hastanesi ve Konya İHH-Ayder Dernekleri işbirliğiyle 7 yetim çocuğun sünnet operasyonu Üroloji Uzmanı Op. Dr. Osman Tufan tarafından yapıldı.

Konya İHH Derneği Başkanı Hidayet Yılmaz ve beraberindeki İHH-Ayder çalışanlarının organize ettiği ‘ İHH-Ayder 2012 Sünnet Şöleni’ kapsamında gerçekleştirilen sünnet operasyonları 11 Eylül günü Konya Özel Selçuklu Hastanesinde hastanemiz Üroloji Uzmanı Op. Dr. Osman Tufan tarafından yapıldı. Sünnet edilecek yetim çocukların, anneleri ameliyathane önünde operasyonlar bitene dek heyecanla bekledi. 9-10 yaş grubundaki Muhammed Balkan, Uğur Çoban,  Latif Köroğlu, Adem Coşkun, Abdülsamet Kaya, Musa Can Kaya, Hasan Hüseyin Kaya sünnet edildi. Operasyonun ardından çocuk servisimize alınan sünnet çocukları herhangi bir sağlık problemi yaşamadan taburcu edildi. Konya İHH Derneği Başkanı Hidayet Yılmaz, her sene geleneksel olarak düzenledikleri sünnet şölenine devamlı destek veren Özel Selçuklu Hastaneleri yöneticilerine çocukların aileleri adına ve dernek olarak teşekkür ettiklerini belirterek, ‘ Konya’da İHH-Ayder Dernekleri olarak koruma altına aldığımız 170 yetim aile bulunmakta. Babalarını erken yaşta kaybetmiş bu çocuklarımıza sahip çıkmak ve annelerinin üzerindeki yükü hafifletmek için derneğimiz tarafından organize edilen ve hayırsever işadamlarımız tarafından desteklenen birçok yardım kampanyası düzenliyoruz. Dinimizde ve kültürümüzde önemli bir yeri olan ayrıca sağlık açısından da büyük ehemmiyet taşıyan sünnet konusunda da bu ailelerimize yardım etmeyi kendimize görev bildik. Her sene düzenlediğimiz sünnet şölenleriyle bu ailelerimizden sünnetlik yaşa gelmiş çocuklarımızı sünnet ettiriyoruz. Bu eylemlerimizde bize yardım eden tüm Konya işadamlarımıza, doktorlarımıza ve halkımıza teşekkür ederiz.” Diye konuştu. Hidayet Yılmaz, 15 Eylül Cumartesi Günü de Öncü Düğün Salonun’da sünnet edilen çocuklar için sünnet düğünü yapılacağını belirtti.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA