• Konya-3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Konya Farabi Hashanesi açıldı
03 Ağustos 2009 Pazartesi 16:17

Özel Konya Farabi Hashanesi açıldı

Konyanın sağlık alanındaki artan ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla Prof. Dr. Cevat Özpınar yönetiminde kurulan Özel Konya Farabi Hastanesi hizmet vermeye başladı.
Konya’nın sağlık alanındaki artan ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla Prof. Dr. Cevat Özpınar yönetiminde kurulan Özel Konya Farabi Hastanesi hizmet vermeye başladı.
 
Kampus yolu üzerinde, su deposu tramvay durağı karşısında yer alan hastane, ikisi bodrum kat olmak üzere 10 kattan oluşuyor. 10 bin 500 metrekarelik kapalı alana kurulan Özel Farabi Hastanesi, SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı ve Özel Sigortalı hastalarını da kabul edecek.
 
Konya’nın yanı sıra çevre illerinde sağlık üssü olmayı amaçlayan Özel Farabi Hastanesi, 17’si yoğun bakım olmak üzere 105 yatak kapasitesine sahip. Radyoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji laboratuarlarıyla hastalarının tanı ve tedavi amaçlı tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Özel Farabi Hastanesi, Açık MR, Tomografi, Koroner Anjiografi, Mamografi, Direkt Röntgen, Dört Boyutlu ve Renkli Doopler Ultrasonografi cihazlarının yer aldığı görüntüleme merkezi yer alacak.
 
Göz’den  Kardiyoloji’ye, Nöroloji’den Göğüs Polikliniğine kadar 17 farklı uzmanlık dalında 29 polikliniği ile hizmet vereceklerini belirten Kurucu Başhekim Cevat Özpınar, “Biri kalp damar cerrahisi olmak üzere toplam 4 ameliyathanemiz var. Açık kalp ameliyatları başta olmak üzere ameliyatlarımız A grubu ortopedik, jinekolojik, ürolojik ve genel cerrahi ameliyatları bizzat Prof. Dr. Metin Belviranlı, Prof. Dr. Mehmet Arazi, Doç. Dr. Ufuk Özergin tarafından gerçekleştirilecektir” dedi.

6 küvöz kapasiteli bir yeni doğan yoğun bakımla beraber her türlü coroner anjio, balon ve stent girişimlerinin yapılabildiği bir anjio labaratuarına sahip olduklarını sözlerine ekleyen Özpınar, “Fizik tedavi rehabilitasyon ünitesine kadar tüm donanımız ultra modern olup, fiziki kapasitemiz, teknik alt yapımız ve tıbbi donanım gücümüz en son teknoloji ile donatılmıştır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA