• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel İdareden meyve proje
01 Kasım 2011 Salı 16:37

Özel İdareden 'meyve' proje

Konya İl Genel Meclisi, ağırlıklı olarak 2012 bütçesinin görüşüleceği Kasım ayı toplantılarına başladı.
Konya İl Genel Meclisi, ağırlıklı olarak 2012 bütçesinin görüşüleceği Kasım ayı toplantılarına başladı.
 
Geçirdiği kaza nedeniyle toplantılara katılamayan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi’nin yerine Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Ünal’ın başkanlık ettiği toplantının ilk birleşiminde Konya meyveciliği masaya yatırıldı.
Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşüldüğü ilk toplantıda Konya İl Özel İdaresi Tarım ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Raşit Turan, meyveciliğin geliştirilmesi amacıyla hazırladıkları ve Mevlana Kalkınma Ajansı’na (MEVKA) sunacakları proje hakkında üyeleri bilgilendirdi. Turan, Konya meyveciliğinin fotoğrafının çekilerek, yol haritasının belirleneceği “Konya İli Meyvecilik ve Bağcılık Eylem Planı” projesi hakkında şu bilgileri verdi:
“Bölgemizde ulusal plan ve programlar çerçevesinde bölgesel kalkınmaya, rekabet gücünün artırılmasına ve sosyo-ekonomik gelişmeye katkı sağlayacak olan proje ile öncelikle meyvecilikteki mevcut durum analiz edilecek. Gerek meyvecilik alanlarının artırılması, gerekse birim alandan daha fazla ürün alınması konusunda yapılacak fizibilite çalışması, Konya’nın meyvecilikteki eksiğini belirleyip, giderecek. 76 bin TL bedeli olan ve tamamı MEVKA tarafından desteklenen projeden, Konya tarımının bütün paydaşlarının faydalanmasını hedefliyoruz.”
 
Turan’ın projeyi tanıtımının ardından Meclis üyelerinin görüş ve önerileri alındı. İdare’nin böyle bir projeyi hazırlamasından duydukların memnuniyeti dile getiren üyeler, projenin en kısa zamanda hayata geçmesi temennisinde bulundu.
Daha sonra kürsüye Proje Değerlendirme Komisyonu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ürün geldi. Ürün, İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin yaptığı hizmetlerin tespit ve değerlendirmesine yönelik Derebucak, Doğanhisar ve Hüyük’te yaptıkları çalışmalara ilişkin raporlar hakkında bilgi verdi.

Uzun bütçe maratonunun ikinci birleşimi 02 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA