• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel İdare yenileşmenin ortağı olacak
09 Ekim 2012 Salı 17:05

Özel İdare yenileşmenin ortağı olacak

Konya İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantılarında aldığı karar ile Mevlana Kalkınma Ajansının (MEVKA) desteğiyle kurulması planlanan Konya Bölgesel İnovasyon Merkezinin...
Konya İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı toplantılarında aldığı karar ile Mevlana Kalkınma Ajansı’nın (MEVKA) desteğiyle kurulması planlanan Konya Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin proje ortağı olacak.
İl Genel Meclisi, Konya’nın yenileşmesinde önemli bir adım sayılan “Konya Bölgesel İnovasyon Merkezi”nin yapımında İl Özel İdaresi’nin de ortak olmasına karar verdi. Karar ile Özel İdare, merkezin inşaat işleri ile diğer alımlarını yapacak, inşaatın takibi ve kontrollük hizmetlerini yürütecek. Valilik Makamından gelen teklif üzerine Ekim ayı toplantılarının 5. birleşim 1. oturumunda Sanayi ve Ticaret Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporunu görüşen İl Genel Meclisi, raporlar doğrultusunda projeye ortak olunması kararını aldı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Mevlana Kalkınma Ajansı destekli olarak kurulması planlanan Konya Bölgesel İnovasyon Merkezi Projesi’nin desteklenmesi ve Konya İl Özel İdaresi’nin de projeye ortak olup olamayacağına ilişkin Sanayi ve Ticaret Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu raporları oy birliğiyle kabul edilmiştir. MEVKA güdümlü proje desteği kapsamında Konya Sanayi Odası tarafından yapılacak, Konya Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin Konya İl Özel İdaresi tarafından Kamu İhale Kanununa göre ihalesinin yapılması, inşaatın takibi ve kontrollük hizmetleri ile diğer alımların yerine getirilebilmesi için ortaklık uygun görülmüştür. Bu hizmetin verilebilmesi için gerekli protokolü önümüzdeki günlerde imzalayarak, projeyi hayata geçireceğiz” dedi.
Konya Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, ABİGEM, Selçuk Üniversitesi İleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin de ortağı olduğu projede bölgede odaklanılan sektörlerin küresel düzeyde rekabet edebilir hale gelmesi için inovasyona ilişkin fırsatları yaratmak ve bu amaçla bölgedeki inovasyon potansiyelini harekete geçirmek hedefleniyor. 4 milyon TL’si ajans katkısı, bin 335 TL eş finasman olmak üzere toplam 5 bin 335 TL bütçe ile yapılan projede sektörleri inovasyon performansının artması için işbirliği yapma konusunda cesaretlendirmek ve yönlendirmek, inovasyona yönelik yeni firmalar kurmak, rekabetçi yapının bölgesel değerler aracılığı ile kazanılması ve bilgi temelli kalkınma stratejisinin oluşturulmasına katkı sağlamak amaçlanıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • INSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ YÖNTEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA