• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel İdare kaçak petrole de el attı
06 Ekim 2011 Perşembe 10:24

Özel İdare kaçak petrole de el attı

Konya İl Özel İdaresi, teknik düzenlemeye uygun olmayan kaçak petrol ürünlerini ihaleyle satışa çıkarıyor.

Konya İl Özel İdaresi, teknik düzenlemeye uygun olmayan kaçak petrol ürünlerini ihaleyle satışa çıkarıyor. 10 Ekim 2011 Pazartesi günü saat 10.15’te İl Encümeni Salonu’nda yapılacak ihalede toplam 134 bin litre yakıt, açık teklif usulüyle satışa sunulacak.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, ihalenin bütün kurum ve şahıslara açık olduğunu söyledi. Kaçak mazotun Altyapı ve Ulaşım Daire Başkanlığı’nın teklifiyle İl Encümeni’nde görüşülerek satışına karar verildiğini dile getiren Kaçmaz, “İdaremizce tasfiye edilecek olan 2 bin 141 litre teknik düzenlemelere uygun 95 oktan kurşunsuz benzin ve 132 bin 83 litre teknik düzenlemelere uygun olmayan kaçak petrol ürünlerinin satışı, İl Encümenimizce görüşülerek karar alınmıştır. Karar doğrultusunda 95 oktan kurşunsuz benzin litre başına 0.95 TL, teknik düzenlemelere uygun olmayan kaçak petrol ürünleri ise litresi 1.11 TL muhammen bedelle satışa sunulacaktır. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile yapılacak ihale halkımıza açıktır” dedi.

Kaçak petrolden teknik düzenlemelerle uygun olanlar, kurum tarafından belirlenen usul ve esaslara göre ilgili İl Özel İdaresi tarafından, teknik düzenlemelere uygunluğunun tespiti tarihinden itibaren en geç bir ay içinde açık artırma suretiyle satışa çıkarılıyor. Bir ay içinde satılmayan kaçak petrolün pazarlık usulü ile satışı yapılarak tasfiye ediliyor. Kaçak petrolden teknik düzenlemelere uygun olmayanlar, kurum tarafından belirlenen usul ve esaslara göre ilgili İl Özel İdaresi tarafından tasfiye ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA