• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Gençlikte portfolyo günleri
08 Haziran 2012 Cuma 11:13

Özel Gençlik'te portfolyo günleri

Özel Gençlik İlköğretim Okulu Anasınıfı Geleneksel Portfolyo sunumu İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Hatipoğlu, İl Milli eğitim Şube müdürü Mustafa...
Özel Gençlik İlköğretim Okulu Anasınıfı Geleneksel Portfolyo sunumu İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Hatipoğlu, İl Milli eğitim Şube müdürü Mustafa Acar,  Gençlik İlköğretim Okulu Kurucu temsilcisi Muharrem Turşucu, Gençlik Eğitim Kurumları Müdürleri ve velilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Portfolyo örneklerinin yer aldığı serginin açılış kurdelası İl Milli eğitim müdürü ve Okul Müdürümüz tarafından kesildi. Serginin öğrencilerle gezilmesinin ardından başlayan programda açılış konuşması için kürsüye gelen Okul Müdürü Barış Çağlayan Çakır;  Anasınıfımızın düzenlediği Geleneksel  Portfolyo sunum günlerine hepiniz hoşgeldiniz. Bugün hem ana sınıfımız 1 yıllık çalışmalarından örnekler sunacağız hem de Türkiye deki örnek ve ilk uygulamalardan olan Elektronik portfolyo ile sizleri tanıştırmış olacağız.  Portfolyo’nun amacı Öğrencinin  gelişimini izleyebilmek, Öğrencinin Kendi gelişimini izlemesine fırsat vermek.  Öğrencinin zaman içindeki öğrenimlerini belgelemek, öz değerlendirme yapabilmesine fırsat vermek.  Bir sonraki yıllara öğrenci ile ilgili bilginin aktarılmasını sağlamaktır.
Ardından anasınıfı folklor ekibinin sunduğu gösteri ve Özel Gençlik İlköğretim Okulu PDR Uzmanı Zeki Saka’nın, Portfolyo’nun Önemi konulu sunumunun ardından; Anasınfı öğretmeni Aliye Duman tarafından Anasınıfı öğrencilerimize uygulanan portfolyo örneklerinden oluşan bir sunum gerçekleştirildi.   Programın son bölümünde Okul müdürü Barış Çağlayan Çakır tarafından okulumuzda uygulanan elektronik portfolyo ile ilgili bilgi verildi.   İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, programın sonunda örnek portfolyo çalışmalarından dolayı okulumuza teşekkür etti. Program, velilerimizin öğrencilerimize ait portfolyo dosyalarını incelemeleriyle son buldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA