• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Gençlikte motivasyon semineri
30 Aralık 2010 Perşembe 13:25

Özel Gençlik'te motivasyon semineri

29 Aralık 2010 Çarşamba günü saat 15.00de Özel Gençlik İlköğretim Okulunda 678. Sınıf öğrencilere yönelik Ders Derste Öğrenilir konulu seminer
Programın açış Konuşmasını Gençlik Dershanesi Meram Şubesi Müdürü Barış Çağlayan Çakır yaptı. Çakır ‘’ 1. Dönemin sonuna yaklaştığımız bu günlerde Özellikle sınava girecek bazı öğrencilerimizde Sene başı performans ve motivasyonlarında bir miktar düşmeler gözlemledik, 1. Dönemin verimli bir şekilde tamamlanabilmesi ve ara tatilin en verimli biçimde değerlendirilmesi için Sınav motivasyonu seminerlerini düzenledik.  Bunun için İstanbul’dan Uzman Psikolog Mehmet Teber beyi Konya’ya davet ettik. Kendilerine sizler adına da teşekkür ediyorum’’ dedi.

Daha sonra Kürsüye Gelen Mehmet Teber 6.,7. ve 8. Sınıf öğrencilerine Ders derste öğrenilir konulu seminerini sundu.  Anlatımını hikâyeler üzerinde yapan Teber, Cin Ali ve Cin hikâyesinde Hayat’ta başarılı olmanın yolu Okul başarısından geçer, Okulda başarılı olmanın kuralı ise dersi derste öğrenmektir. Dersi derste öğrenmenin kuralı Kısaca ‘H-O-T’ tur.
Yani Derse gelirken Hazırlık, Derse Odaklanma, Ders sonrası Tekrar….
Yapılan bilimsel araştırmalarda tekrar yapılmadığında 24 saat içinde öğrenilen bilgilerin %80 oranında unutulduğu görülmüştür. Dedi, Programın sonunda Dinleyicilerden 3 öğrenci Mehmet Teberin sorduğu sorulara doğru cevap vererek Mehmet teber’in imzalı kitaplarını kazandı. .
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA