• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Başak Kolejinde Anne-Baba Okulu
03 Nisan 2013 Çarşamba 13:43

Özel Başak Koleji'nde Anne-Baba Okulu

Konya Özel Başak Koleji Rehberlik Birimi ve Okul Aile Birliklerinin işbirliği ile düzenlediği Anne-Baba Okulu semineri okulun konferans salonun da Özel Başak Koleji Genel Müdürü Halit...
                                  ÖZEL BAŞAK KOLEJİ’NDE ANNE- BABA OKULU
       Konya Özel Başak Koleji Rehberlik Birimi ve Okul Aile Birliklerinin işbirliği ile düzenlediği “ Anne-Baba Okulu” semineri  okulun  konferans salonun da Özel Başak Koleji Genel Müdürü  Halit Gülnar’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Gülnar “ Dünya hayatının tamamı bir sınavdır ve insanlar sürekli sorun ve problemlerle karşılaşacaklardır. Problemlerden kaçmak ve çözümü için uğraşmamak insanı problemlerin bir parçası haline getirir. Asıl olan sorunlarla mücadele  etmek  ve problemleri çözmek için çaba ve gayret göstermektir. Geçmişte elde ettiğimiz bilgi ve birikimlerimiz , içinde yaşadığımız toplumun sosyal ve kültürel yapısı ve inancımız karşılaştığımız problemleri çözmemize ve yeni değerler üretmemize yardımcı olacaktır “ dedi. 2013-2014 Öğretim yılı 1-A sınıfını okutacak Halil İbrahim Sürücü ve 1-B sınıfını okutacak  Cemal Can hocanın  Özel Başak Koleji velileri ve dışarıdan gelen katılımcılara kendilerini tanıtmasının ardından Özel Başak’ta yeni bir uygulama olan Aile içi Eğitim Danışmanlığı hakkında velilere bilgiler verildi. Bu danışmanlık hizmetini yürütecek olan Betül Salur’un hizmet kalitesi noktasında yaptığı  açıklamalara dinleyenlerin ilgisi büyüktü.
     Seminerin ikinci bölümünde ise  Dr. Faik Özdengül  Özel Başak Koleji “ Anne-Baba Okulu semineri  “ kapsamında kendisini  dinlemeye gelen katılımcılarla  buluştu.Öğrencinin karakter gelişimi  ve kişilik oluşumunda Anne ve Babaların üzerlerine düşen görevleri örneklerle  anlatan Özdengül ,aile içinde yaşanan mutluluklardan kişinin kendi çevresiyle yaşadığı mutluluğa kadar,  kişilik gelişim sürecinin , karakter oluşumunda değerlerin ve kişinin taşımış olduğu genlerin öneminden bahsetti.  Özdengül ; “ Karakter gelişiminde değerler  önemlidir. Bireylerin sosyal , güvenilir ve mutlu insanlar olarak hayata atılabilmeleri için sahip oldukları ailenin yapısı ,yetiştirilme koşulları  ve yaşam şartları da oldukça önemlidir.Sağlam kişilik oluşturabilmemiz için de  alacağımız eğitimin yanında  yaşadığımız sosyal çevrenin  rolü  büyüktür “dedi.  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA