• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özdemirden, hızlı tren güzergahı önerisi
16 Ocak 2012 Pazartesi 13:52

Özdemir'den, hızlı tren güzergahı önerisi

Hadim Esnaf Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Özdemir, Konya dan Akdeniz'e inmesi planlanan Yüksek Hızlı Tren için alternatif güzergah önerisinde bulundu.
Hadim Esnaf Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Özdemir, Konya dan Akdeniz'e inmesi planlanan Yüksek Hızlı Tren için alternatif güzergah önerisinde bulundu.
     MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile bir araya gelen Özdemir, Akdeniz'e gitmesi planlanan hızlı trenin, daha kısa ve ekonomik olacağı için Hadim-Taşkent güzergahından geçmesi gerektiğini savundu.
     Hadim ve Taşkent, İç Anadolu'nun Akdeniz'e bağlanma noktasında Alanya'ya en yakın mesafe üzerinde bulunduğunu öne süren Özdemir, ''Osmanlı İmparatorluğu döneminde ve Cumhuriyet tarihimizin ortalarına kadar ticaret kervanlarının kullandığı en kısa güzergah Konya-Çumra-Sarıoğlan-Hadim-Taşkent üzerinden Alanya'ya inen güzergahtır'' dedi.
     Türkiye'nin deprem haritasına göre, Hadim ve Taşkent yöresi deprem olasılığının düşük olan en güvenli bölge olduğunu iddia eden Özdemir, şunları kaydetti:
     ''Yüksek Hızlı tren projesi, milli bir projedir. Bu projenin iktidarıyla muhalefetiyle tüm partilerimiz tarafından sahiplenilmeli. İç Anadolu Bölgesi'ni Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan en kısa koridor olan Konya-Alanya arası yüksek hızlı tren projesinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.''
     Özdemir, konu ile ilgili hazırladıkları projeyi Kalaycı'ya sundu.
     Kalaycı ise Konya-Alanya Yüksek Hızlı Tren Projesini basından takip ettiğini projeyi inceledikten sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dile getireceğini kaydetti.
YORUMLAR
YÜKSEK HIZLI TREN
By Seydişehirli
YÜKSEK HIZLI TREN in ekonomik ve coğrafik faktörler göz önünde bulundurularak güzergahının çizimini ele alınacak olursa en rahat ve zahmetsiz bölge SEYDİŞEHİR i içine kapsayan bölgedir...
159.146.89.253
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA