• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özal Zehirlenmişse Şehittir
15 Ekim 2012 Pazartesi 09:05

'Özal Zehirlenmişse Şehittir'

İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarının açılmasıyla başlayan şehitlik tartışmalarına açıklık getirdi.

İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, Samanyolu Haber'de yayınlanan Haber Özel programında şehitlik kavramına açıklık getirirken, bugünlerde mezarının açılmasıyla beraber gündeme oturan 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal 'ın şehit sayılıp sayılamayacağı da konuştu.

Turgut Özal'ın naşının incelendiğine dikkat çeken Akgül, Özal'ın zehirlendiğinin kesinleşmesi halinde nasıl bir hüküm verileceğini de anlattı.

AKGÜL'ÜN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:

“Rahmetli Turgut Özal'ın naaşı inceleniyor, eğer zehirlendiği ortaya çıkarsa biz hocalar olarak gönül rahatlığıyla şehit diye biliriz. İlla kurşunla öldürülmesi lazım değildir şehit sayılabilmesi için, bunlara mazlumen öldürülenler grubundan şehittir diye biliriz.”

“GAYR-I MÜSLİM'İNDE VÜCUDU ÇÜRÜMEYEBİLİR”

“Türk milletinin iki özelliği vardır; birincisi bu millet çok büyük insan yetiştirir, ikincisi ise hayattayken o büyük adamın kıymetini bilmez. Yakın tarihimizde bunun örnekleri çok Menderes ve Özal bunlardandır. Allah imtihan sırrını bozmamak için bazen günahkar hatta Gayr-ı Müslim olanın vücudunu çürütmeye bilir. Sadece çürümemiş olması şehitliğin delili olarak ileri sürülemez.

ÖZAL, ZEHİRLENMİŞSE ŞEHİTTİR!

“Hem Müslüman, hem vatanına milletine hizmet etmiş, hem de mazlumen öldürülmüşse buradaki çürümemeyi bir mesaj olarak insanların bunu alması gerekir. Belki bugün terdütümüz olsa da yarın rapor açıklanınca şehittir ve Allah katındaki değerinden dolayı küçük bir mükafat olarak onun vücunu çürütmemiştir diye biliriz.”

“ALLAH RAPORDA NETİCE ALINSIN DİYE NAAŞI ÇÜRÜTMEMİŞ OLABİLİR”

“Mezar açılmadan önce vücudu çürümüştür zor delil ederiz açıklamaları yapılırken, açıldıktan sonra ise delil elde etmenin kolay olduğunu söylediler. Bu Allah'ın hem rahmetliye bir lütfu hem de bu millete bir nimetidir. Çünkü Allah her şeyi önceden gördüğü için çürütmemiş ve bu raporda netice alınsın istemiş olabilir. Kesin diyemem, haşa! Olabilir onu da rapor da göreceğiz. Eğer zehirlendiği ortaya çıkarsa şehit olduğuna kesinlikle hükmederiz.”

Kaynak: Samanyoluhaber

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA