• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Otomotiv Çevirisi
28 Nisan 2021 Çarşamba 11:30

Otomotiv Çevirisi

Otomotiv Çevirisi

 

Dünyanın en gelişmiş sektörlerinden biri olan otomotiv sektörü, çeviri ihtiyaçları ile de ön plana çıkmaktadır. Otomotiv üreticileri, sundukları parçalar ve teknik onarım rehberleri gibi birçok detayı, üretim sağladıkları ülkelere özel oluşturmak durumundadır. Otomotiv sektöründe başarı büyük ölçüde uluslararası pazardaki üretim, Ar-Ge, lojistik gibi faaliyetlere bağlıdır. 

Diğer tüm çeviri türlerindeki gibi otomotiv çevirisi alanında da doğru bilgi aktarımı gerekmektedir. İhtiyaç duyulan otomotiv çevirilerinde metine sadık kalınması ve yorum katılmaması önemlidir. Çeviriyi yapacak tercümanın terminoloji bilgisi de yine bu konuda önem taşıyan diğer bir faktördür.

Otomotiv Çeviri Hizmetleri

Otomotiv çevirisi için çeviri bürosu ya da çeviri firması arayışında iseniz kusursuz hizmet sağlayan ve müşteri memnuniyetine özen gösteren firmalar ile çalışmanız gereklidir. Teknik terimlerin bulunduğu herhangi bir kılavuz ya da raporda yanlış çeviri yapılması çok büyük zararları beraberinde getirebilir. Bu nedenle profesyonel firmalar ile çalışmaktan vazgeçilmemelidir.

Otomotiv Çevirisinde Doküman Türleri

Yedek Parça Katalogları, Eğitim Setleri

Onarım Kılavuzları, Servis El kitapları

Pazarlama Materyalleri, Araç Kataloğu, Web Site

Gümrük Dokümanları, Uyum Belgeleri

Kullanıcı Kılavuzu, Garanti Belgeleri, Yetkili Servis Rehberleri, Bakım Kılavuzu

Bir dilden farklı bir dile çeviri yapıldığında bazı kelimelerin anlamları değişir ya da o kelime farklı bir dilde aynı anlamı taşımıyor olabilir. Özellikle otomotiv gibi teknik bir sektörde çevirilerin titizlik ile yapılması gerekir. Kalite odaklı profesyonel hizmetler ile hata payı olmadan çeviri ihtiyaçlarını giderebilmek mümkün. Otomotiv teknik çeviri hizmetinde sektörün tüm alanlarında terminolojiye hakim profesyonel dil uzmanları için teklif talep edebilirsiniz. Bu alanda köklü ve yurtdışı referansları bulunan çeviri firmalarına yönelmek en doğru karar olacaktır.

universaldil.com – Tercüme Bürosu

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA