• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖSYMyi de kafeslemişler!
29 Kasım 2009 Pazar 11:13

ÖSYM'yi de 'kafes'lemişler!

Ergenekon sanığı Levent Bektaş'ın ofisinde ele geçirilen belgeler, ÖSYM sızıldığının işaretlerini veriyor.
Ergenekon sanığı Levent Bektaş'ın ofisinde ele geçirilen 'Kafes Eylem Planı'ndaki belgeler, üniversite ve memurluk başta olmak üzere önemli sınavlar yapan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne de (ÖSYM) sızıldığının işaretlerini veriyor.

Şifrelenmiş CD'ler içindeki talimatlar ve yapılacakların belirtildiği belgelerde görevleri belirtilmeden 4 isim yan yana yazılmış ve bu kişilerden 'yapılabilecek projeler hakkında rapor hazırlanması' isteniyor. S.Ö., N.A., H.Y. ve M.T.'nin, halen ÖSYM'de çalıştığı belirtiliyor. Bu kişilerin ÖSYM'nin bilgi işlem müdürlüğünün müdür, müdür yardımcısı ve uzmanı oldukları kaydedilirken, özellikle H.Y.'nin ÖSYM'deki tüm veri tabanına erişme ve her türlü değişikliği yapma yetkisine sahip iki kişiden biri olduğu ifade ediliyor.

İsimlerin yanına düşülen şu cümle dikkat çekiyor: "Sonuçlara ne kadar müdahale edebiliyoruz?" ÖSYM yetkilileri ise Kafes belgelerinden haberlerinin olmadığını savunuyor.

4 kişinin tüm bilgilere ulaşabilecek ve değiştirebilecek en kritik noktalarda olduğu belgelerde belirtilmemiş. Bu kişilerin ÖSYM personeli olduğunu, çıkan haberlerdeki isimleri gören diğer çalışanlar fark etti. Arkadaşları ve yıllardır birlikte çalıştıkları kişilerin isimlerini Kafes belgeleri içinde görünce şaşkına dönen ÖSYM çalışanları, söz konusu kişilerin Ergenekon ve Kafes için neler yaptığının araştırılmasını istedi.

Kafes belgelerinde bu 4 ismin yanında ise daha da dikkat çeken şu cümle yer alıyor: "Sonuçlara ne kadar müdahale edebiliyoruz?" 4 isim arasından 'tek muhatap belirlenmesi' talimatı verilirken, N.A. ve S.Ö. arasındaki gönül ilişkisinin değerlendirilmesi de isteniyor. Kafes Eylem Planı'nda ele geçirilen şifrelenmiş CD'lerde, iş yaptırılacak kişilerin eş, kız ve gönül ilişkileri ile tehdit edilmesi planları da ortaya çıkmıştı.

'Kafes Eylem Planı' belgelerinde ismi geçen S.Ö., N.A., H.Y. ve M.T.'nin, halen ÖSYM'de çalıştığı belirtiliyor. Bu kişilerin ÖSYM'nin bilgi işlem müdürlüğünde üst düzey görevlerde bulundukları kaydedilirken, özellikle H.Y.'nin ÖSYM'deki tüm veri tabanına erişme ve her türlü değişikliği yapma yetkisi olan iki kişiden biri olduğu ifade ediliyor. ÖSYM yetkilileri ise Kafes belgelerinden haberlerinin olmadığını savunuyor

Zaman
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA