• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Osmanlı Sultanlarının eserleri seslendirildi
09 Mart 2013 Cumartesi 16:24

Osmanlı Sultanlarının eserleri seslendirildi

Konyanın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen programda sanatçı Uğur Işılak bestelediği Osmanlı Sultanlarının eserlerini seslendirdi.
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen programda sanatçı Uğur Işılak bestelediği Osmanlı Sultanlarının eserlerini seslendirdi.
Şebnem Schaefer'ın sunuculuğunu yaptığı programda konuşan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Osmanlı Sultanlarının iyi bir savaşçı olmalarının yanı sıra şiirler yazan, divanlar oluşturan birer devlet adamı olduklarını söyledi. Kalaycı, “Dünyaya hükmeden, fetihleriyle yeni bir çağ açan, mukaddes emanetlerle Anadolu topraklarını şereflendiren, bir fermanla Avrupa’yı titreten Fatih’lerin, Yavuz’ların, Kanuni’lerin şiirlerini, müziğin evrensel diliyle buluşturan bu muhteşem albüm sayesinde müzikseverler, sultanlara has duygunun ihtişamıyla buluşacaklar. Osmanlı padişahlarının sadece at sırtında ömrü geçen, savaştan savaşa koşan hükümdarlar değil, aynı zamanda usta şairlerin bile ancak yapabildiği mükemmel ölçüde, vezinde ve anlamda şiirler yazan, divanlar oluşturan birer devlet adamı olduklarını yine bu albüm ispat edecektir. Meram Belediyesi olarak kültür mirasımıza sahip çıkmak, onları yaşatmak ve bizden sonraki nesillere ulaştırmak için çalışıyoruz, çalışacağız" dedi.
Sanatçı Uğur Işılak konsere Kanuni Sultan Süleyman'ın "Muhibbi" mahlasıyla yazdığı 'Sanat-ı Aşk' adlı eseriyle başladı. Sevilen sanatçı, 1,5 saat süren konserde ilk kez bestelediği Kanuni Sultan Süleyman'ın "Muhibbi", Fatih Sultan Mehmet Han'ın "Avni", Yavuz Sultan Selim'in de "Selimi" mahlaslarıyla yazdığı eserleri icra etti.
Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Makam-ı Sultan adlı albümünden 10 eser seslendiren ve ayakta alkışlanan Uğur Işılak'a çiçek hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya'da komşu kavgası: 2 yaralı
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Özdemir'den Ilgın Devlet Hastanesi'ne ziyaret

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA